Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Reklam Engelleme Uygulamaları App Store’un En Çok İndirilen Uygulamaları Arasında

Daha iki gün önce yayınlanmasına rağmen, iOS kullanıcıları arasında %12’lik bir penetrasyona ulaşan iOS 9’un sunduğu avantajlı özelliklerinden biri de, reklam engelleme uygulamalarına izin vermesi oldu. Apple’ın bu kararının ardından, iOS 9’un piyasaya sürülmesiyle, reklam engelleme uygulamaları da App Store’da en çok indirilen uygulamalar arasına girmeye başladı. Her ne kadar Facebook Messenger, YouTube, Instagram ve diğer popüler uygulamalar popülerliklerini korusalar da, 7.99 TL’ye (Amerika mağazası için 2.99 dolar) kullanıma sunulan reklam engelleme uygulaması Peace, ücretli uygulamalar arasında zirveye çıktı. Peace, yayınlandığı ilk günde bu kadar büyük bir başarıya ulaşınca, yakın zamanda pek çok reklam engelleme uygulamasıyla karşılaşacağız.

Bununla birlikte Ghostery, Purify Blocker, Crystal, Blockr gibi uygulamalar da App Store’da oldukça üst sıralara kadar yükselmeye başladılar.

Apple’ın özellikle mobil tarayıcıların hem daha hızlı çalışarak işlemci ve pil tüketimini azaltmak hem de 3G bağlantı kullanan kullanıcıların data tasarrufu yapmaları için kullanıma sunduğu reklam engelleme, kullanıcılar açısından olumlu olsa da, pazarlama dünyası için soru işareti olma özelliğini koruyor. Çünkü engellenen reklamların sebep olacağı gelir kaybı konusunda henüz net tahminler yapmak mümkün değil.

Related posts

Oculus 2016’da Piyasaya Çıkıyor

Zehra Öney

Apple Yeni MacBook Air, iPad Pro ve Mac Mini’yi Tanıttı

Zehra Öney

İlkokul Öğrencilerine Minecraft ile Tunç Devri Öğretiliyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi