Zehra Öney
Mobil Pazarlama Sosyal Medya

Pinterest Video Reklamları Test Ediyor

Kendine özgü dinamikleriyle dikkat çeken önemli sosyal ağlardan Pinterest, geçtiğimiz Eylül ayında aylık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu. Yakın dönemde ise Cinematic Pins reklam modelini tanıtan ve Nestle, Walgreens, Wendy’s ve Suave gibi markalarla birlikte çalışan Pinterest, artan video kullanımına bağlı olarak video reklamları da kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Cinematic Pin ile, kısa süreli animatif reklamlar sunan Pinterest’in yeni video reklamları ise bir süredir sınırlı bir kullanıcı grubuyla test ediliyor. Pinterest’in yeni video reklamları otomatik oynatma ile başlayacak ve kullanıcılar ekranda aşağı indiğinde ya da yukarı çıktığında duruyor olacak. Videoyu izlemek isteyen kullanıcıların ise ekranda herhangi bir işlem yapmamaları gerekiyor.

Pinterest’in kullanıcı grubunun büyük çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor, ancak şirketin yeni üye elde etme konusunda çeşitli sıkıntılar yaşadığı da malum. Uzun süredir kullanımda olmasına rağmen, yeni üye kazanma hızı, diğer sitelere göre daha yavaş olan Pinterest’in video reklamları nasıl performans gösterecek, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Instagram, Keşfet Sayfasına Reklam Almaya Başlayacak

Zehra Öney

Monument Valley’in Ida’s Dream Bölümü 25 Haziran’da Tüm Platformlarda Ücretsiz Olacak

Zehra Öney

The New York Times İlk Blipp’lenebilir Reklamını Yayınladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi