Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Music ile Rekabette Avantaj Yakalamak için Spotify 1 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Spotify geçtiğimiz aylarda 30 milyon ücretli üyeye sahip olduğunu belirtmişti. Yakın zamanda 100 milyon toplam üyeye ulaşması beklenen Spotify, geçtiğimiz Haziran ayında kullanıma sunulan Apple Music ile rekabet edebilmek için agresif büyümesini sürdürüyor.

Yakın zamanda Asya ve Uzak Doğu pazarına açılmayı planlayan ve Endonezya’da da hizmet vermeye başlayan Spotify, Küba’da da hizmete başlayacağını açıkladı.

Bununla birlikte şirket, geçtiğimiz hafta 1 milyar dolar değerinde yatırım aldı. Wall Street Journal’in haberine göre, şirket, TPG, Dragoner ve Goldman Sachs’ın müşterilerinden yatırım aldı. Bu yatırımın bir başka özelliği de, hisseye dönüştürülebilir borç olması. Eğer Spotify iyi performans gösteremez ise, yatırımcılar bu yatırım karşılığında Spotify’ı zor durumda bırakabilirler.

Zira, örneğin TPD ve Dragoner, Spotify’ın halka arzında hisse başına %20 oranında indirim alacaklar. Eğer önümüzdeki yıl içerisinde halka arz gerçekleşmez ise, bu %20’lik oran her 6 ayda bir %2.5 oranında artacaklar. Ek olarak yatırımcılar hisselerini halka arz sonrasındaki 90 gün sonra satma hakkına sahipler.

Related posts

Facebook, Messenger’a Reklam Ekleme Çalışmaları Yapıyor

Zehra Öney

Ürünleri Sanal Dünyada Hareketlendiren Blippar Türkiye’de | Sonsöz

Zehra Öney

ABD’li Kullanıcıların Yüzde 20’si Telefonları ile Uyuyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi