Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Kullanıcı Sayısı ve Gelirde Yeni Bir Rekor Kırdı

Facebook Kullanıcı Sayısı ve Gelirde Yeni Bir Rekor Kırdı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya aracı Facebook, büyümesini sürdürüyor. Üçüncü çeyrek gelirleri ve kullanıcı verileriyle yeni bir rekor kıran Facebook’un hisseleri hızlı bir yükseliş trendine girdi.

Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyar 788 milyon kişiye ulaştı. Bu sayı bir önceki çeyrekte 1 milyar 712 milyon iken, geçen yıl üçüncü çeyrekte 1 milyar 512 milyondu. Facebook’un Amerika Birleşik Devletleri’nde 229 milyon, Avrupa’da 342 milyon, Asya-Pasifik’te 629 milyon ve geri kalan ülkelerde 587 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor.

Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı da yeni bir rekor kırdı. Her gün 1 milyar 179 milyon kullanıcı Facebook’a bağlanıyor.

Facebook’un gelirleri ise beklentilerin çok üzerinde gerçekleşti: Şirket, üçüncü çeyrekte 7 milyar 11 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelirin çok büyük bir kısmı reklam gelirlerinden sağlanırken 195 milyon dolarlık kısmı ödemeler ve diğer ücretlerden geldi. Facebook’un gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %59 oranında arttı.

Mobil ise Facebook için son derece önemli bir araç: Çünkü Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısının çok ama çok büyük bir kısmını mobil kullanıcı oluşturuyor. Facebook’a mobilden bağlanan günlük aktif kullanıcı sayısı 1,09 milyar iken, mobil aylık aktif kullanıcı sayısı 1,66 milyar.

Facebook’un reklam gelirlerinin %84’ü mobil cihazlardan geliyor.

Related posts

Instagram ve Facebook Kendine Zarar Vermeyi Kapsayan Fotoğrafları Yasaklıyor

Zehra Öney

Twitter da Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

Zehra Öney

Meerkat Facebook ile Yakınlaşmaya Başladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi