Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram Reklamları Artık Tıklanabilir Oldu

Ekim 2010 yılında açılan ve kısa sürede dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan, 2012 yılında Facebook tarafından yaklaşık 1 milyar dolara satın alınan Instagram 2013 yılında ilk kez Michael Kors ile ilk reklam çalışması gerçekleştirmişti.

O günden bu yana reklam politikasında oldukça seçici davranan Instagram’ın reklamlarının önemli bir özelliği de tıklanamıyor olmasaydı. Kullanıcıların fotoğraflar arasında dolaşmasını isteyen ve uygulama dışına link vermeyen Instagram, ilk defa Pencil of Promise için hazırladığı yeni reklam çalışmasında kullanıcılara tıklanabilir reklam sundu. Fotoğraflara tıklandığında çıkan bağış kutusu aracılığıyla kullanıcıların bağış yapmasını sağlayan reklam çalışması ile Instagram başka bir yeniliği daha hayata geçirdi. Carousel reklam olarak adlandırılan bu reklam çalışması ile markalar artık tek bir fotoğraf yerine birden fazla görsel kullanarak hikayelerini daha iyi anlatabilecekler.

Markaların yaptıkları reklam yatırımının istatistiksel karşılığını görmek istemesi de Instagram’ın bu kararı almasında rol oynadığı da sektörde konuşulan bir başka etken.

Related posts

YouTube 60fps Video Desteğini Android ve iOS için Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Şifre Girmek Out, Yüz Tanıma In

Zehra Öney

Apple Watch 1 Milyona Yakın Sipariş Aldı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi