Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Basında Blıppar Mobil ve Dijital Teknolojiler TV - Video

Çalışan Performansını Ofis Dizaynınızla Arttırın! | Milliyet

Çalışan Performansını Ofis Dizaynınızla Arttırın! | Milliyet

Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney ofis dizaynlarıyla çalışanların performansının nasıl arttırılabileceğini Wise TV kameralarına anlattı.

Ofisler için artık yeni bir çağ başladı. Çalışanların ilgi alanlarına göre tasarlanan ya da gündelik hayata göre dizayn edilen ofisler çalışanların performanslarını yükseltip motivasyonlarını olumlu yönde etkiliyor. Bu ofisler sayesinde çalışanların mesai saatleri dışında bile ofiste kalabildiğini ve çalışma mekanını içselleştirdiklerini söyleyen Zehra Öney “Bizler ofis konusunda şanslıyız çünkü ofisimizi yeni kurduk. Kurarken de çalışana dost bir ofis yaratma şansına sahip olduk. Ve açıkçası şunu gördük ki ofisteki bu dizayn ile çalışanlar çok güzel motive oldular. Ofis içi enerji, çalışma azmi, ofiste kalış saatleri gerçekten hiç bir uyarıya gerek kalmadan inanılmaz rahat bir şekilde olması gerektiği gibi gidiyor” dedi.

Ofis diyaznı planlanırken çalışanların fikir ve önerilerine dikkat edilmesi ve birlikte bir çalışma yürütülmesi gerektiğini belirten Zehra Öney “Ofis dizaynlarında çalışanların da fikrini almak çok önemli. Ofisimizde dikkatinizi çekmiştir belki bir grafiti çalışmamız var. Biz bu grafitiyi kendi çalışanımıza tasarlatıp yine sanatçı bir arkadaşımıza yaptırdık. Bu belki çok modern bir çalışma, ofislerde görmeye pek alışık olmadığımız bir çalışma ama çalışanlar kendi kattıkları değerlerden etkileniyorlar. Onları koruyorlar ve sahipleniyorlar. Dolayısıyla ofis kendisini yürütebiliyor, yaşayan bir ofis oluşuyor. Ve bu da tabii hem işe yansıyor hem kişinin kendi ruhsal durumuna yansıyor” dedi.

Türkiye’de ofislerin açılması çok eski tarihlere dayanıyor. Bu yüzden birçok şirket ve kurum yeni nesil çalışan dostu ofis yapmanın büyük maliyetler getireceğini düşünüyor. Zehra Öney, “Türkiye’deki hiç bir ofis, çalışan dostu ofis için geç kalmış değil. Çalışan dostu ofis oluşturmak için sıfırdan başlamak gerekmiyor. Çalışanların talepleri doğrultusunda rahatsızlıkları, sıkıntıları, beklentilerini de alarak çok küçük dokunuşlarla çok daha rahat bir ofis oluşturulabilir” diye vurguladı.

Zehra Öney artık şirketlerin ve kurumların ofislerine dönüp bakmalarını, çalışan dostu ofisler için yeni bir yapılanmaya gitmelerini önerirken, ofislerde yapılacak küçük dokunuşların da çalışanların ofislerde daha mutlu ve uzun saatler geçirebildiklerini belirtirken, bunun olumlu etkilerini kendilerinin deneyimlediklerini de söyledi.

Kaynak: milliyet.com.tr

Related posts

Yeditepe Üniversitesi ve Vodafone İşbirliğinde Bir İlke İmza Attık. Yeditepe Üniversitesi Artık “Mobil” Konuşuyor!

Zehra Öney

Telegram, Telegraph Blog’u Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Apple Watch 3 Ülkede Daha Satışa Çıkmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi