Zehra Öney
Sosyal Medya

Amerikalı Gençler TV Yerine YouTube İzlemeyi Tercih Ediyorlar

Amerikalı Gençler TV Yerine YouTube İzlemeyi Tercih Ediyorlar

Teknoloji dünyasındaki gelişmeler kullanıcı alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor: Amerikalı gençler TV yerine YouTube izlemeyi tercih ediyorlar.

Sadece televizyon, radyo ve gazetelerin olduğu dönemde hayatımızın büyük bölümünü bu iletişim araçlarıyla geçiriyorduk. İşe giderken ve işten gelirken radyo dinleyip gazetemizi okuyor, akşamları evimizde televizyon izliyorduk.

Cep telefonlarının ve internetin hayatımıza girmesi ile alışkanlıklarımız değişmeye başladı. Artık haberleri internetten takip ediyoruz. Müzik dinlemek için Spotify, Apple Music gibi uygulamaları kullanıyoruz.

Televizyon bu değişimden görece daha az etkilendi. Hala en güçlü reklam mecralarından biri televizyon. Bununla birlikte YouTube ya da Netflix gibi uygulamaların izlenme oranları da her geçen gün artıyor.

Gençler ise bu dönüşümü belki de hiç yaşamadılar. Milenyum Kuşağı doğrudan internet dünyasının içine doğdu ve içeriklere anında ulaşmak istiyor. Bu sebeple televizyon gibi belli bir yayın akışına sahip olan cihazlardan uzaklaşıyor, örneğin dizi ve filmlerini Netflix’ten takip ediyor.

ABD merkezli finansal servis şirketi Piper Jaffray’in yayınladığı son anket de bunu gösteriyor. ABD çapındaki 46 eyalette 10.000 genç ile yapılan ankete göre gençlerin %25’i günlük olarak kablolu TV izlerken %26’sı günlük olarak YouTube izliyor. Bu, şimdiye dek YouTube’un TV’den yüksek izlenme oranına sahip olduğu ilk anket.

Netflix ise son derece popüler bir izleme aracı: Gençlerin %37’si günlük olarak Netflix izlediğini belirtiyor.

Gençlerin %3’ü Hulu ve Amazon Prime Video izlediğini belirtiyor.

Siz görsel içerikleri hangi mecrada izliyorsunuz? Televizyon mu yoksa internet mi? Görüşlerinizi bekliyorum…

Related posts

Twitter da Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

Zehra Öney

Yeniden Yapılanan Snapchat Adını Değiştirdi, Yeni Video Çeken Gözlüklerini Tanıttı

Zehra Öney

Facebook’a İlk Kez Günde 1 Milyar Kişi Girdi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi