Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

22 Milyon Mobil Kullanıcıya Sahip Walmart Yeni Mobil Ödeme Sistemini Kullanıma Sundu

Dünyanın en büyük perakende mağaza zinciri olan Walmart, uzun süredir beklenen mobil ödeme sistemini kullanıma sundu. 22 milyon mobil uygulama kullanıcısına sahip olan Walmart’ın bu hamlesi ile mobil ödeme sistemlerinin de yeni bir oyuncusu oldu.

Walmart Pay ödeme sistemi, Apple Pay ya da Google Pay gibi Yakın Alan İletişimi (NFC) temelli değil, Starbucks’ın mobil ödeme sistemindeki gibi QR kod tabanlı olarak geliştirildi. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin Alaska eyaletindeki mağazalarda kullanıma sunulan Walmart Pay’in Tatil sezonunda kullanımının artarak devam etmesi ve diğer mağazalarda da yaygınlaşması bekleniyor. Walmart Pay’in Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan toplam 4600 mağazasının tamamında 2016 yılının ilk dönemlerinde kullanımda olması planlanıyor.

Walmart’ın mobil uygulamasıyla entegre olarak çalışacak sistemde, kullanıcılar ödeme yöntemlerini kaydedecekler. Bunun için kredi kartı ya da Walmart Hediye kartı bilgileri kullanılabilecek. Ödeme bilgileri bir kez girildikten sonra sistem tarafından otomatik olarak her işlemde çekilecek; böylece kullanıcıların her seferinde ödeme bilgilerini girmelerine gerek kalmayacak. Kullanıcılar alışverişlerini tamamladıktan sonra ödeme sırasında karşılarına çıkan QR kodu cep telefonları ile taramaları yeterli olacak.

Related posts

Samsung Üçüncü Çeyrekte Gelir Rekoru Kırdı

Zehra Öney

WhatsApp’ta Dosya Paylaşma Dönemi PDF ile Başladı

Zehra Öney

Viber da Uçtan Uca Şifrelemeye Geçti

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi