Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Basında Blıppar Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler TV - Video

Yeşil Ekonomi Programında Celal Toprak ile Blippar ve Artırılmış Gerçeklik’ten Konuştuk

Mobil Sağlık’la başladığımız programda günümüz ilaç kullanıcılarının prospektüsleri okumakla çok fazla ilgilenmediğini belirttim. Oysa Blippar, artırılmış gerçekliği kullanarak kullanıcılara adeta bir danışman gibi tavsiyelerde bulunabilir. Örneğin ilaçla ilgili bilgilendirmeleri hem kullanıcıların anlayacağı şekilde basitleştirilmiş hem de ilgisini çekecek kadar interaktif bir şekilde sunabilir. Ek olarak ilacın alınacağı saatler hakkında kullanıcılar bilgilendirilebilir.

Mobil pazarlamada SMS önemini hala koruyor, SMS pazarlaması da gelişmeye devam ediyor. Örneğin bir alışveriş merkezine gittiğinizde konumuzdan faydalanan operatör size mağazalardaki indirim oranlarını bildirebilir ve siz de bu indirimden faydalanabilirsiniz.

Zehra Öney2

2011 yılında İngiltere’de kurulduktan sonra 60 farklı yayıncıyla çalışan Blippar, basın yayın sektöründe dergi kalınlıklarını azaltarak hem maliyetleri azaltmaya hem de kullanıcılara dergilerin sunamayacağı video, müzik, podcast gibi interaktif içerikler de sunabiliyor. Bu noktada Blippar’ın bir diğer avantajı da tamamen ölçümlenebilir olması. Örneğin kaç kullanıcının blipp’lediği, en çok hangi içeriğe ilgi gösterdiği, içeride ne kadar vakit geçirdiğini ölçümleyebiliyoruz. Ayrıca Blippar tüm bu verileri anonim bir şekilde topluyor, yani kullanıcının adını ve diğer gizli kişisel bilgilerine erişmeden tamamen anonim olarak ölçümlemelerini gerçekleştiriyor.

2013 yılından bu yana Türkiye’de de faaliyetlerini sürdüren Blippar, Türkiye’ye yatırım yapmaya karar vererek geçtiğimiz Kasım ayında 10. ofisini açtı.

Related posts

ABD’de Ev Kullanıcıları için 5G Denemelerine 2018’de Başlanacak

Zehra Öney

WhatsApp Marka-Tüketici İletişimine Odaklanacak

Zehra Öney

Ürünlerinizi İnteraktif Hale Getirin! | DSDER

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi