Zehra Öney
Genel

Amazon Üçüncü Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Amazon Üçüncü Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Üçüncü çeyrek raporunu açıklayan Amazon’un gelirleri sektör analistlerinin beklentilerinin altında kaldı.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Amazon, üçüncü çeyrek gelirlerini açıkladı. Sektör analistlerinin beklentilerinin altında kalan gelir raporunun ardından Amazon hisselerinde değer kaybı yaşandı.

Amazon’un üçüncü çeyrekteki gelirleri 32,71 milyar dolar olarak gerçekleşirken hisse başına sağlanan gelir 52 cent oldu.

Amazon’un üçüncü çeyrekteki satışlardan elde ettiği toplam gelir ise 29,48 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu satışların 18,87 milyar doları Kuzey Amerika’dan sağlanırken uluslararası satışlardan elde edilen gelir 10,61 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Amazon’un bir diğer önemli gelir kalemi olan Amazon Web Services ise büyümesini sürdürüyor: Pinterest, Slack ve Airbnb gibi dev şirketlerin servis aldığı Amazon Web Services’ın gelirleri, geçen yılın aynı dönemine göre %50’den fazla artışla 2,09 milyar dolardan 3,23 milyar dolara yükseldi.

Şükran Günü, Noel ve yılbaşının yaklaşması dolayısıyla özellikle Batı dünyasında “Tatil Sezonu”nda satışların arttığı bir döneme girmek üzereyiz. Bu sebeple Amazon da dördüncü çeyrekte 42 milyar ile 45,5 milyar dolar arasında gelir beklediğini duyurdu.

Gelir raporunun açıklanmasının ardından Amazon’un hisseleri %5’in üzerinde değer kaybetti.

Related posts

Google Çeviri Uygulaması 27 Dilde Anlık Basılı Metin Çevirisi Sunmaya Başladı

Zehra Öney

Ustream’i de Satın Alan IBM Video Yayın Alanına Yoğunlaşıyor

Zehra Öney

Pazarlamacılar Instagram Hikayeler’i Nasıl Kullanıyorlar?

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi