Zehra Öney
Sosyal Medya

Amerikalı In-N-Out Burger “Troll” YouTube Fenomenine Dava Açıyor

Amerikalı In-N-Out Burger “Troll” YouTube Fenomenine Dava Açıyor

Ünlü hamburger zinciri In-N-Out Burger, YouTube’da fenomen olan Cody Roeder’a dava açıyor.

YouTube’da “şaka” (prank) kanalları uzun süredir dikkat çekiyor. Türkiye’de de örneklerini görmeye başladığımız şaka konulu videolar milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Ancak başlangıçta “babama sınıfta kaldığımı söyledim” tarzında yapılan şakaların dozu zamanla artmaya başladı. “Şaka” konusunda sınırları zorlayan YouTube fenomenleri de çeşitli cezalar almaya başladılar.

Örneğin 2016 yılında sahte bir soygun ve insan kaçırma şakası yapan İngiltere merkezli Trollstation kanalının 4 üyesi hapis cezası almıştı.

Amerikalı bir çift ise, YouTube kanalları için çektikleri video sebebiyle çocuklarının velayetini kaybetmişlerdi. Çift, YouTube kanalları için çocuklarının oyuncaklarını parçalıyor, onlara bağırıyor ve çoğunlukla ağlamalarına sebep oluyordu.

Avustralyalı bir kişi ise köprüden atladığı için 1200 Avustralya doları ceza almıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise farklı bir “şaka” videosu ortalığı karıştırdı.

Amerika’da 1948 yılında kurulan In-N-Out Burger, günümüzde Amerika çapında 329 restoranı ile hizmet veriyor. Ancak, YouTube’da şaka videoları paylaşan “Trollmunchies” kanalından Cody Roeder, In-N-Out Burger restoranlarından birindeki bir müşteriye, şirketin Başkanı gibi rol yaparak, yediği öğünün “mikroplu” ve “çöp” olduğunu söylediği bir video paylaşıyor.

Fakat In-N-Out Burger’in hamlesi gecikmedi: BBC tarafından yayınlanan habere göre, şirket, Cody Roeder’ın restorana telafisi mümkün olmayan zararlar verdiği için dava açacağını duyurdu.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Related posts

360 Plus Media Olarak, Göbeklitepe Türkiye Projesi Dahilinde Yaptığımız Çalışmalarla Ödülümüzü Aldık

Zehra Öney

Snapchat 25 Milyar Dolar Değerleme ile Borsaya Açılmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Twitter’ın Algoritma Değişikliği Tüm Kullanıcılar İçin Aktif Hale Geldi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi