Zehra Öney
Genel

Apple Music Beş Haftada 11 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Apple’ın Haziran sonunda yenilediği ve 3 aylık ücretsiz üyelik sunduğu uygulaması Apple Music’le ilgili ilk veriler geldi. Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddie Cue’nin USA Today’e verdiği bilgiye göre, ilk 5 haftasında 11 milyon kullanıcıya ulaşan Apple Music’in 3 aylık deneme süresi bittiğinde bu kullanıcıların büyük bölümünün üyeliğe devam etmesi bekleniyor. Bu sayede Apple, çok kısa bir zaman zarfında Spotify’ın ücretli üye sayısına ulaşabileceğinin sinyalini veriyor.

Spotify’nın 75 milyon üyesinin 20 milyonu uygulamayı ücretli kullanırken, Apple’ın müzik uygulamaları arasındaki dengeleri değiştirmesi bekleniyor. Bunda özellikle Apple’ın dünya çapında tek bir fiyat üzerinden değil, ülke özelinde belirlediği fiyatlar etkili olacak: Örneğin Hindistan’daki kullanıcılar aylık 2 dolardan daha az bir üyelik ücreti ile Apple Music’i kullanabilecekler.

Bunun yanı sıra Fransa merkezli müzik uygulaması Deezer’in 6 milyon ücretli üyesi bulunurken, Jay-Z’nin sahip olduğu yüksek kalite müzik uygulaması Tidal’ın 1 milyondan az ücretli üyesi bulunuyor.

Related posts

Bugün Güvenli İnternet Günü

Zehra Öney

Comcast ve Time Warner Cable’ın Birleşmesi İptal Edildi

Zehra Öney

Apple Music Pazara Hızlı Bir Giriş Yapmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi