Zehra Öney
Genel

Apple Music Yeni Keşif Listesini Yayına Aldı

Apple Music Yeni Keşif Listesini Yayına Aldı

İnternet teknolojisinin belki de en hızlı dönüştürdüğü sektörlerin başında yer alan müzik sektörünün, korsanla mücadelenin yanı sıra, değişen dinleyici alışkanlıklarına da uyum sağlamaya çalıştığını görmekteyiz. Çünkü artık kullanıcılar sevdikleri sanatçının ya da grubun albümünü almaktansa bir albüm için harcayacağı ücret ile bir ay boyunca dilediğince farklı şarkıcı/grubun milyonlarca şarkısını dinleyebiliyorlar.

Spotify’ın lider konumda olduğu ücretli müzik servislerinde kullanıcılar, dilerlerse ücretsiz olarak da müzik dinleyebiliyorlar. Ücretsiz servislerde şarkıların aralarında reklamlar yer alıyor. Spotify’ın 30 milyonu ücretli olmak üzere 100 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple ise geçtiğimiz yıl Apple Music servisini kullanıma sunmuştu. Kullanıcılarına ilk 3 ay ücretsiz dinleme olanağı sunan Apple Music’in sonraki aylarda aylık sabit bir ücreti bulunuyor. Apple Music’in en son Haziran’da açıklanan verilere göre, 15 milyon ücretli üyesi bulunuyor.

Apple’ın, Apple Music’in tasarımı dahil pek çok özelliğini değiştireceği, sektörde bir süredir konuşuluyor. Bu yılki Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda ise yeni Apple Music özelliği tanıtılmıştı.

Apple Music, “Yeni Müzik Mix’im” ile kullanıcıların dinleme geçmişleri baz alınarak haftalık olarak yeni şarkılarla güncellenecek, kişiselleştirilmiş bir listeyi kullanıma sundu. Her Cuma günü yeni şarkılarla güncellenecek olan listenin beta testi yayınlandı. iOS 10 ve macOS Sierra ile kullanıma sunulacak listenin, Apple Music’in Spotify ile olan rekabetine ne kadar katkı sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.

Spotify’ın Haftalık Keşif listesi ise bir yıl içinde 40 milyon kullanıcıya ulaşmıştı.

Related posts

Gmail Güvenli Olmayan E-Postalar Hakkında Kullanıcıları Uyaracak

Zehra Öney

Amazon 2019’un Birinci Çeyreğinde 59,7 Milyar Dolarlık Gelir Açıkladı

Zehra Öney

Ücretli Üyelik Servisini Yenileyen Pandora, Kullanıcılara Daha Fazla Seçenek Sunacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi