Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Pay ATM’lere Geliyor

Apple’ın 2014 yılında kullanıma sunduğu mobil ödeme servisi Apple Pay, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra İngiltere ve Kanada’da kullanıma sunulmuştu. Yakın zamanda birkaç ülkede daha kullanıma sunulması planlanan Apple Pay’in Amerika’daki ATM’lerde de kullanılması için çalışmalar sürdürülüyor.

Amerika’da şu an halihazırda Bank of America’nın Android Pay gibi sistemlerle uyumlu çalışan ATM’leri bulunuyor. ATM’lere yerleştirilen Yakın Alan İletişimi (NFC) istasyonlarıyla kullanıcıların kredi ya da banka kartlarını kullanmalarına gerek kalmadan telefonları aracılığıyla işlem yapabilmesini ve para çekebilmesini sağlayan sisteme Apple Pay’in entegrasyon çalışmaları devam ediyor.

Bunun yanı sıra Wells Fargo da Apple Pay entegrasyonu için çalışmalarını sürdürüyor.

NFC ile ATM’lerde işlem yapmak karta göre çok daha güvenli. Zira, kredi kartı dolandırıcıları ATM’lere yerleştirdikleri kart okuyucu ve kamera ile kullanıcının kart bilgilerini ve şifresini çalarak pek çok dolandırıcılık yapıyor. Bunun engelleyecek NFC ile kullanıcıların parmak izi ya da dört haneli kredi kartı şifrelerine göre daha karmaşık olan Apple Pay şifrelerini kullanmaları sistemin biraz daha güvenli olmasını sağlayacaktır.

Related posts

Giyilebilir Teknoloji Sektörünün Yükselen Yıldızı Fitbit Halka Arza Hazırlanıyor

Zehra Öney

Starbucks ve Postmates Teslimat Servisi İçin İş Birliği Yapacak

Zehra Öney

Google Chrome Mobil’de 800 Milyon Aylık Aktif Kullanıcıya Sahip

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi