Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Watch 2020’ye Kadar Lüks Saat Sektörünün Yüzde 40’ını Oluşturacak

Apple’ın 2015 yılında kullanıma sunduğu akıllı saati Apple Watch, kullanıcıların bir bölümünü memnun ederken, bir bölümünde satın alma isteği uyandırmamıştı. Bununla birlikte giyilebilir cihazlara olan ilginin her geçen gün arttığı bir dönemdeyiz. Cihazlar gün geçtikçe daha “akıllı” bir hale geliyor ve yapabildiklerinin kapasitesi de artıyor.
Business Insider’ın yaptığı araştırmaya göre, giyilebilir cihaz sektöründe 350 dolardan daha fazla fiyata satılan lüks akıllı saat kategorisinde Apple Watch’un pazar payı 2020’ye kadar %40’a ulaşacak. Lüks akıllı saat kategorisinde örneğin Tag Heuer, Connected modeli ile akıllı saat pazarına giriş yapmıştı. Benzer şekilde bu sene Guess de Connect modeli ile klasik saatler ile akıllı saatleri birleştiren ürününü piyasaya sunacak. Mont Blanc akıllı kayışı ile klasik saat konseptine hoş ve yenilikçi bir dokunuş yapmıştı.
Akıllı saat teknolojisi büyümeye devam ettikçe, diğer klasik markaların da kendi akıllı saatlerini üretmeleri bekleniyor. Bu açıdan özellikle lüks segmentte rekabet son derece çetin geçebilir.

Related posts

Dünyadaki Tüm Videoların Ne Kadarı Mobil’den İzleniyor?

Zehra Öney

Mobil Uyumlu Sadakat Programları Satın Alma Davranışlarına Etki Ediyor

Zehra Öney

Sony Mobile Sadece 4 Pazara Odaklanacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi