Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Yeni MacBook Air, iPad Pro ve Mac Mini’yi Tanıttı

Apple Yeni MacBook Air, iPad Pro ve Mac Mini’yi Tanıttı

Apple, merakla beklenen etkinliğini gerçekleştirdi.

Apple’ın merakla beklenen 30 Ekim etkinliği dün Brooklyn Müzik Akademisinde (Brooklyn Academy of Music) gerçekleştirildi. Apple, 3 yeni önemli ürününü tanıttı.

Yeni tanıtılan iPad Pro, 11 ve 12,9 inç boyutlarına sahip ve “home” butonu yer almıyor. Ön yüzeyin neredeyse tamamını kaplayan ekran sayesinde kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunması planlanan iPad Pro, 64 GB ila 1 TB arasında değişen hafıza kapasitesine sahip. 64 bit mimariye sahip A12X Bionic işlemciye sahip iPad Pro’nun arka kamerası 12, ön kamerası ise 7 megapiksel fotoğraf çekiyor; ek olarak kamera ile saniyede 30 ya da 60 kare 4K video kaydı da yapabiliyor.

iPad Pro ile birlikte Apple Pencil de güncellendi, artık Apple Pencil, iPad’in kenarına konulduğunda kablosuz olarak şarj olabilecek.

Apple’ın tanıttığı yeni cihazlarından biri de MacBook Air oldu. 1,6 GHz çift çekirdekli işlemciye sahip olan MacBook Air, 128 ya da 256 GB hafıza seçeneklerine sahip. 13 inç retina ekrana sahip olan MacBook Air’in 8GB dahili hafızası (RAM) ve 2 Thunderbolt 3 (USB-C) bağlantı noktası bulunuyor.

Apple’ın tanıttığı yeni Mac Mini ise 4 ya da 6 çekirdekli olarak geliyor. Farklı yapılandırma seçenekleri sunan Mac Mini’nin standart dahili hafızası 8 GB ve 4 çekirdekli model 128 GB, 6 çekirdekli model ise 256 GB depolama seçeneğini standart olarak sunuyor ancak bu hafızalar 2 TB’ye kadar çıkarılabiliyor.

Siz yeni ürünleri nasıl buldunuz?

Görsel: Timothy A Clary / AFP / Getty Images

Related posts

Oculus 2016’da Piyasaya Çıkıyor

Zehra Öney

İlk Blockchain Özellikli Akıllı Telefon Geliyor

Zehra Öney

Snapchat Yaşam ve Teknolojiyi Bütünleştiren Dijital Dergisini Tanıttı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi