Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

BlackBerry Priv Ön Siparişe Açıldı

BlackBerry’nin ilk olarak bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde duyurduğu yeni Android işlemcili telefonu üzerinde oldukça spekülasyon yapılmıştı. Akıllı telefon döneminin ilk yıllarının en önemli markalarından biri olan Blackberry zamanla Apple ve Android’in gerisinde kalmış ve oldukça zor günler geçirmeye başlamıştı. BlackBerry’nin yeni telefonu lie ilgili detayların netleşmesinin ardından Priv ön siparişe açıldı.

Kasım ayında satışa çıkacak olan Priv, Android işletim sisteminin en gelişmiş telefonlarından biri olacak. Kaydırmalı fiziksel klavyeye sahip olan telefonun en öne çıkan özelliklerinden biri bataryası oldu: 3410 mAh bataryaya sahip olan Priv’in bataryası gün boyu yetecek gibi görünüyor.

5.4 inçlik ekrana sahip olan Priv’in ekran çözünürlüğü 2560×1440 piksel. 1.8GHz altı çekirdekli 64-bit işlemciye sahip olan Priv 3GB RAM’e sahip. 32GB dahili hafızaya sahip olan Priv’in hafızası, kullanılacak hafıza kartına bağlı olarak 2TB’a kadar yükseltilebiliyor. 18 megapiksel arka, 5 megapiksel arka kameraya sahip olan Priv ayrıca şirketten yapılan açıklamaya göre çok iyi ses kalitesine sahip.

Kendi BlackBerry işletim sistemine ek olarak Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemine sahip. Bununla birlikte kullanıcılar sistemlerini Android 6.0 Marshmallow’a yükseltilebilecek.

BlackBerry’nin büyük umutlarla piyasaya süreceği Priv’in ne kadar başarılı bir satış grafiği yakalayacağını hep birlikte göreceğiz.

Related posts

En Yüksek Erişim Oranına Sahip Uygulamalar Hangileri?

Zehra Öney

App Store ABD Mağazasının Gelirlerinin Yüzde 94’ünü Uygulama Geliştiricilerinin Yüzde 1’i Domine Ediyor

Zehra Öney

WhatsApp Seamless Deneyim Sunmaya Başladı, Uygulama Artık Masaüstünde de Kullanılacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi