Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blıppar Mobil ve Dijital Teknolojiler

Blippar The Sunday Times’ta

Blippar’ın 45 milyon dolarlık yatırım alması ve SXSW’de yeni Görsel Arama özelliğini tanıtması gibi gelişmeler karşısında kayıtsız kalmayan, İngiltere’nin en çok satan gazetesi The Sunday Times; Blippar hakkında detaylı bir haber yayınladı.

Blippar’ın bu ay içinde kullanıma sunacağı görsel arama motoru özelliği ile artık dış dünyadaki objeleri telefonumuza tutarak pek çok içeriğe ulaşabileceğiz.

İlk olarak The South by Southwest’te (SXSW) tanıtılan yeni görsel arama özelliği ile Blippar, artırılmış gerçeklik alanında bir ilke imza atacak. Kitap kapaklarından ayakkabılara, meyvelerden canlı hayvanlara kadar pek çok nesneyi tarayarak onlar hakkında bilgi alabilecek, Twitter, Facebook ve YouTube’daki içeriklere erişebilecek, sipariş verebilecek ve daha pek çok şeyi yapabileceğiz.

Konu ile ilgili daha önceki yazılarım: Blippar SXSW’de Yeni Görsel Arama Özelliğini Tanıttı ve Blippar 45 Milyon Dolarlık Yatırımla Görsel Aramayı Yeniden Tanımlıyor

Bu büyük gelişmeler karşısında, İngiltere’nin en çok satan gazetesi The Sunday Times da Blippar hakkında detaylı bir haber yayınladı.

Blippar CEO’su Ambarish Mitra, Blippar’ın yeni özelliği ile ilgili “Google’ın web için yaptığını biz dünya için yapacağız.” dedi.

2011 yılında kurulmasının ardından hızla büyüyen ve 2013 yılında aynı vizyonu paylaştığımız için Türkiye pazarına giren Blippar’ın Türkiye CEO’su olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, büyük bir değişimin eşiğinde duruyoruz. Çok kısa sıra sürede günlük hayatımız Blippar ile değişmeye başlayacak. Bu değişimin öncüsü olmak ise harika olacak.

Related posts

Meerkat Uygulama Dükkanlarından Kaldırıldı

Zehra Öney

Apple’ın Yeni Tanıtımı 21 Mart’ta

Zehra Öney

Dubai’de “Akıllı” Dijital Plakalar Kullanıma Sunulacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi