Zehra Öney
Endüstri 4.0 Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Trend Teknolojiler

Her Şeyin İnterneti’nde 2020’ye Kadar 34 Milyar Cihaz Birbirine Bağlanacak

2020’ye kadar 34 milyar cihaz birbirine bağlı olacak. Her Şeyin İnterneti ile sadece evlerimiz değil, işlerimiz ve yaşadığımız şehirler de değişecek.

Geçtiğimiz Kasım ayında Nesnelerin İnterneti’nin Her Şeyin İnterneti’ne dönüşeceğini paylaşmıştım.

Her Şeyin İnterneti alanındaki araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. BI Intelligence’ın yaptığı araştırmaya göre 2020’ye kadar 34 milyar cihaz birbirine bağlı olacak. Bu, dünyadaki her kişiye 4’ten fazla cihazın düşmesi demek. Her Şeyin İnterneti ile sadece evlerimiz değil, işlerimiz ve yaşadığımız şehirler de değişecek.

Çünkü, birbirine bağlı cihazlar, dünyadaki en büyük cihaz pazarına dönüşecek. Bununla birlikte yeni şirketlerin yanı sıra, dev teknolojik şirketler de bu alanda pek çok yeni cihazı kullanıma sunacak. Yazılım ve Büyük Veri (big data) gibi servis sektörleri bu alanda en hızlı büyüyen ve fırsatlar yaratan alanların başında gelecek.

2020 yılına kadar 1 milyar evde internet bağlantısı olması bekleniyor. Bu büyüklükteki bir pazarın startup’larına 2014 yılında yapılan yatırımların toplamı ise 314 milyon dolar. Bu tutarın, yakın gelecekte çok daha büyük bir hızla artması bekleniyor.

Related posts

Mobil Uygulama Gelirleri Nasıl Bir Seyir İzleyecek?

Zehra Öney

LG ve Sprint, Amerika’nın İlk 5G Telefonu Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Yapay Zeka, Mahkeme Salonlarında Yalan İfadeleri Tespit Edebilir

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi