Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram, Hikayeler’e Reklam Almaya Başlıyor

Instagram, Hikayeler’e Reklam Almaya Başlıyor

Instagram, geçen Ağustos ayında kullanıma sunduğu Hikayeler’e (Stories), fotoğraf ve video formatında reklam almaya başlıyor.

Instagram, Hikayeler’i kullanıma sunduğunda Snapchat’i kopyalamakla eleştirilmişti. Bununla birlikte uygulamanın sunduğu bu yeni özellik, kullanıcıları tarafından hızlıca benimsenmiş ve lansmandan sonraki 2 ayda, günde 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

Hikayeler’in popülaritesi artmaya devam ediyor: Şirketten yapılan son açıklamaya göre, Hikayeler’in günlük aktif kullanıcı sayısı 150 milyonu geçmiş durumda. Bu, oldukça önemli bir sayı; çünkü Instagram’ın son açıklanan verilerine göre kullanıcı sayısı 600 milyonu geçti: Bu da her 4 kullanıcısından birinin Hikayeler’i günlük olarak tıkladığı anlamına geliyor.

Bu büyük kullanıcı tabanı için Instagram, Hikayeler’e reklam almaya başladı. Video ve fotoğraf formatında yayınlanacak olan reklamlar iki Hikaye arasında yer alacak.

Fotoğraf formatındaki reklamlar tıklanamaz olacak ve 5 saniyelik gösterim süresine sahipler. Videoların uzunluğu ise 15 saniye olacak. Kullanıcılar bu reklamları kolayca atlayabilecekler.

Instagram’daki iş hesapları ise bu reklamlardaki erişim, etkileşim, cevaplar ve reklamdan çıkma istatistiklerine ulaşabiliyor olacaklar.

Instagram başlangıç aşamasında aralarında Capital One, General Motors, Nike ve Netflix’in bulunduğu 30 reklamveren ile Hikayeler reklamlarını test edecek.

Related posts

En Çok Aktif Kullanıcıya Sahip İlk 3 Uygulama Facebook’a Ait

Zehra Öney

Instagram Video Süresini Tüm Kullanıcılar için 60 Saniyeye Yükseltti

Zehra Öney

Sanal Kokteyl, Vocktail, Yeni Bir Deneyim Sunuyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi