Zehra Öney
Sosyal Medya

Instagram Hikayelerini Görüntüleyenler Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram Hikayelerini Görüntüleyenler Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram’da çalışan Julian Gutman, Hikayelerin neye göre sıralandığını açıkladı.

Instagram’ın Ağustos 2016’da kullanıma sunduğu Instagram Hikayeler, kısa sürede büyük başarı yakalamış ve kullanıma sunulduktan sadece 2 ay içerisinde günlük 100 milyon kişilik izlenme sayısına ulaşmıştı.

Instagram Hikayeler hakkında en çok merak edilen konuların başında ise hikayeleri görüntüleyenlerin neye göre sıralandıkları geliyor. Artık bu konuda en azından resmi bir cevabımız var.

The Verge tarafından yayınlanan haberde, Instagram’da yeni ürünlerin geliştirilmesinden sorumlu olan ve Product Lead olarak görev yapan Julian Gutman, Instagram Stories algoritmasını açıklıyor.

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki Instagram Hikayelerinizi görüntüleyenlerin sıralaması “stalk”lamaya göre yapılmıyor. Yani, listenin birinci sırasında yer alan kişi, sizi en çok stalk’layan kişi değil.

Instagram Hikayelerinizi görüntüleyenlerin sıralanması, sizin aktivitileriniz ve en yakın olduğunuz kişiler baz alınarak yapılıyor.

Sıralama algoritması fotoğraf/video beğenilerini, yorumları, direkt mesajları ve diğer etkileşimlerinizi yansıtıyor. Bununla birlikte sizin davranışlarınıza da uyum sağlıyor: Yani en çok görmek istediğiniz içeriği size gösteriyor.

Siz sıralamanın nasıl yapıldığını düşünüyorsunuz?

Görsel: techlistes.com

Related posts

Instagram, Hikayeler’e Reklam Almaya Başlıyor

Zehra Öney

Snapchat Geçen Yıl 3,1 Milyon Dolar Kazandı

Zehra Öney

Facebook Kar Amacı Gütmeyen Tüm Kuruluşlara Bağış Yapma İmkanı Sundu

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi