Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Makaralı Filme Sahip Fotoğraf Makinelerine Elveda: Canon, Son Makinesini Sattı

Makaralı Filme Sahip Fotoğraf Makinelerine Elveda: Canon, Son Makinesini Sattı

Canon son makaralı filme sahip fotoğraf makinesini sattı.

Fotoğraf makineleri, oldukça uzun bir geçmişe sahip. Tarihi, Camera Obscura’ya kadar dayanan fotoğraf makinelerinin geliştirilmesi uzun bir süre aldı. Dünyanın ilk kalıcı fotoğrafı 1826 yılında Joseph Nicéphore Niépce tarafından çekilmişti. Bu adreste görüntüleyebileceğiniz, tarihin bu ilk kalıcı fotoğrafının ardından fotoğraf makinesi teknolojisi gelişmeye devam etti. Makaralı filmler içeren fotoğraf makineleri çok uzun bir süre kullanıldı.

Dijital teknolojinin gelişmesi ile birlikte ilk olarak dijital fotoğraf makineleri geliştirilmiş, cep telefonu teknolojisinin gelişmesi ile de fotoğraf makineleri adeta cep telefonlarının bir parçası olmuştu.

80 yıl önce 1937 yılında kurulan Canon ise fotoğraf makineleri alanında kendine özgü bir yere sahip: Kişisel ve profesyonel fotoğraf makineleri alanında pek çok çözüm üreten firma, bir dönemi resmen kapattı.

Şirketin ilk olarak 2000 yılında piyasaya sürdüğü, makaralı filme sahip olan fotoğraf makinesi EOS-1v’nin üretimini 2010 yılında durdurmuştu. Bununla birlikte elinde kalan stokların satışına devam etmişti.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, şirketin son makaralı filme sahip EOS-1v model fotoğraf makinesi satıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 31 Ekim 2020’den itibaren şirket, bu makine hakkında gelebilecek tamir isteklerini reddedebileceğini, ancak envanter ya da elinde bulunan parça durumuna göre 31 Ocak 2025’e kadar tamir edilebilecek makineleri tamir edebileceğini duyurdu.

Görsel: usa.canon.com

Related posts

Genetik Mühendisliğinde Önemli Bir Adım: Modifiye Edilen Sivrisinekler Afrika’da Doğaya Bırakılacak

Zehra Öney

YouTube Mobil Uygulamasını Yeniledi

Zehra Öney

2017’de Mobil Reklam Harcamaları Desktop Reklam Harcamalarını İkiye Katlayacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi