Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Microsoft, Cebe Sığan Surface Üzerinde Çalışıyor

Microsoft, Cebe Sığan Surface Üzerinde Çalışıyor

Yeni Surface’ın, cep telefonu ve bilgisayar arasındaki sınırları daha da belirsiz hale getireceği konuşuluyor.

Microsoft’un ilk olarak 2012 yılında duyurduğu bilgisayarı Surface, aradan geçen sürede, başta iş dünyası olmak üzere pek çok kesimden kullanıcıyı etkilemeyi başardı. Hem tablet hem de bilgisayar modunda kullanım sunmasının yanı sıra çıkardığı farklı modelleriyle ürün gamını genişleten Microsoft, hepsi bir arada modeli Surface Studio ile sektörden olumlu geri dönüşler almıştı.

Cep telefonu alanında ise Nokia’yı satın alarak Microsoft Mobile alt markasını oluşturan Microsoft, bu pazarda istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı. Son gelişmelere bakılırsa, Microsoft bu alanda önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

The Verge tarafından yayınlanan habere göre, Microsoft, çift ekrana sahip ve cep telefonu ile bilgisayar arasındaki sınırları belirsizleştiren bir cihaz üzerinde çalışıyor.

İki yıldır bu cihaz üzerinde çalıştığı belirtilen Microsoft’un, cebe sığacak kadar küçük bir Surface üzerinde çalıştığı ilk olarak patentlerde, raporlarda ve Windows işletim sisteminin çift ekranı destekleyeceğine dair referanslarda ortaya çıkmıştı; haberi yapan The Verge aynı zamanda şirket içi bir dokümanı da elde etmiş durumda.

Proje adı olarak Andromeda seçilen bu yeni Surface cihazının, katlanabilir ve hatta ayrılabilir ekrana sahip olacağı belirtiliyor.

Intel de geçtiğimiz aylarda kendi çift ekranlı cihazını tanıtmıştı.

Microsoft’un bu yeni cihazının nasıl bir deneyim sunacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Görsel: Microsoft

Related posts

Teknoloji Oyuncakları da Değiştiriyor

Zehra Öney

Korsana Bir Darbe Daha Amerika Kayıt Endüstrisi Birliğinden Geldi

Zehra Öney

Facebook Basitleştirilmiş Uygulaması Facebook Lite’ı Yayınladı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi