Zehra Öney
Genel

Microsoft Gelirlerini Açıkladı

Yılın ilk çeyreğinin sona ermesiyle birlikte şirketler de gelirlerini açıklamaya devam ediyorlar. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft da, kendi 2016 yılının üçüncü mali çeyrek raporunu açıkladı.
Microsoft’un yılın ilk çeyreğinde gelirleri 22.076 milyar dolar olarak gerçekleşirken, net karı ise 4.973 milyar dolar oldu. Geçen yılın aynı döneminde 21.7 milyar dolar gelir elde şirket, 5.104 milyar dolar net kar açıklamıştı. Kar oranındaki azalmanın yanı sıra, uzmanların gelir ve kar beklentilerinin daha yüksek olması sebebiyle, Microsoft’un borsada işlem gören hisseleri %5 oranında değer kaybetti.
Bununla birlikte şirketin Surface gelirlerindeki artış devam etti: Surface kaynaklı gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %61 oranında artıran Microsoft, bu segmentten 1.1 milyar dolar gelir elde etti. Ek olarak Office 365 ve bulut servislerindeki artış devam ediyor. Akıllı bulut servisleri alanında Azure segmentinde %120 oranında büyük bir gelişme kaydeden Microsoft’un Office 365 kullanıcı saysıı da 22.2 milyona ulaştı.

Related posts

Blogspot’taki Alt Domain’ler HTTPS Desteğine Kavuştu

Zehra Öney

Ustream’i de Satın Alan IBM Video Yayın Alanına Yoğunlaşıyor

Zehra Öney

Apple Üç Aylık Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi