Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Microsoft’un İş Ortakları VR Başlıklarını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Microsoft’un İş Ortakları VR Başlıklarını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Microsoft’un iş ortakları Windows 10’un yeni güncellemesinden sonra pek çok sanal gerçeklik başlığını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik son dönemde teknoloji dünyasının en önemli konu başlıklarını oluşturuyor. Microsoft da bu alanda HoloLens projesi kapsamında pek çok yeniliğe imza atarak kendi çalışmalarını sürdürüyor. HoloLens henüz son kullanıcı ile buluşmamış olsa da geliştiriciler için piyasada ve örneğin Ford gibi şirketler HoloLens’i araba tasarlamalarında yardımcı olarak kullanmaya karar verdiklerini paylaşmışlardı.

Microsoft’un kendi geliştirme çalışmalarına ek olarak iş ortakları da kendi sanal gerçeklik (virtual reality – VR) başlıklarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Microsoft tarafından 17 Ekim’de yayınlanması beklenen yeni Windows 10 güncellemesi Fall Creators Update sayesinde işletim sisteminin sanal gerçeklik özellikleri artış gösterecek. Fall Creators Update ile birlikte piyasaya çıkması beklenen sanal gerçeklik başlıkları ise bu sürüm ile uyumlu çalışabilecek.

Appleinsider’ın haberine göre Acer, Dell, HP ve Lenovo kendi sanal gerçeklik başlıklarını 17 Ekim’de satışa sunacaklar. Acer ve Lenovo’nun sanal gerçeklik başlıklarının 399 dolar olması ve hareket kumandalarının da olması bekleniyor. Dell ve HP’nin sanal gerçeklik başlıklarının ise, kumandaları da dahil olmak üzere, 449 dolarlık fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Samsung ise 6 Kasım’da HMD Odyssey VR başlığını piyasaya çıkaracak: Başlığın 499 dolarlık bir fiyata sahip olması öngörülüyor.

Siz sanal gerçeklik başlığı almayı düşünüyor musunuz?

Related posts

Artırılmış Gerçeklik ile Central Park’ta Mario Oynamak Mümkün

Zehra Öney

Biyometrik Özelliğe Sahip Cihaz Sayısı Artıyor

Zehra Öney

App Store’da 2015 Yılında 20 Milyar Dolarlık Satış Gerçekleşti

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi