Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Finans Uygulamalarında En Çok Oturum Asya Pasifik Bölgesinde Açılıyor

Mobil Finans Uygulamalarında En Çok Oturum Asya Pasifik Bölgesinde Açılıyor

Asya Pasifik Bölgesi mobil finans uygulamalarında en çok oturum açan bölge.

Mobil bankacılık ya da finans uygulamalarınızı ne sıklıkta açıyorsunuz? Günde bir kez, haftada iki kez ya da daha fazla…

Mobil bankacılık uygulamaları da sadece mobil bankacılığı kapsamıyor artık. Bankalar mobil bankacılık uygulamalarının yanı sıra kampanya ve diğer duyurularını kullanıcılara duyurmak için ayrı uygulamalar da geliştirmeye ve yayınlamaya başladılar.

App Annie tarafından yapılan ve The Drum’da yayınlanan araştırmaya göre, mobil bankacılık uygulamalarında açılan oturumların sayısı 2016 yılında büyük artış gösterdi.

Araştırmaya göre Çin, Güney Asya ülkeleri, Japonya ve Avustralya’yı kapsayan Asya Pasifik bölgesinde mobil finans uygulamalarında 110 milyar oturum açıldı. Avrupa çapında açılan oturumların sayısı 50 milyar iken ABD’de açılan oturumların sayısı 75 milyara ulaştı.

Örneğin Çin’de iPhone sahipleri arasındaki WeChat’in mobil ödeme uygulamasının penetrasyonu %100’e ulaştı, AliPay’in penetrasyonu ise %60’ın üzerinde gerçekleşti. Buna karşın Çin’in en popüler bankacılık uygulamalarının toplamının iPhone sahipleri arasındaki penetrasyon oranı %20 bile değil.

Related posts

En Son Video Pazarlama Trendleri Neler?

Zehra Öney

Blippar Türkiye Mixx Awards’ta İki Ödül Kazandı

Zehra Öney

Samsung, Şimdiye Kadarki En Büyük Satın Almasını Yaptı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi