Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Nokia Yeni Telefonuyla Mobil Dünya Kongresi’ne Katılacak

Nokia Yeni Telefonuyla Mobil Dünya Kongresi’ne Katılacak

Nokia, 2017 yılında Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’ne katılacağını duyurdu: Nokia, kongrede yeni cep telefonunu tanıtacak.

Cep telefonu sektöründe bir dönemin en önemli markalarından biri olan Nokia, uzun süre en çok telefon satışı gerçekleştiren şirket olmuştu. Akıllı telefonların piyasaya çıkması sonrasında iOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlar ile rekabet edememiş ve pazar payı günden güne azalmıştı.

2013 yılında ise Microsoft, Nokia’yı 7,2 milyar dolarlık bir anlaşma ile satın almıştı. Anlaşma sonrasında Windows Phone işletim sistemine sahip Nokia Lumia telefonlar, eleştirel anlamda başarı yakalasa da ticari açıdan istenilen başarıya ulaşamamıştı.

Bu kötü gidişe bir son vermek için çalışmalarını sürdüren Nokia, 2017 yılında Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’ne katılacağını duyurdu.

Nokia, kongrede yeni cep telefonunu tanıtacak. Foxconn tarafından üretilecek olan akıllı telefonlar Nokia’nın kötü gidişine son verebilecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Siz Nokia’nın tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Nokia yeni telefonuyla yeniden eski günlerine dönebilecek mi?

Related posts

Bu Yıl İlk Kez Web Site Ziyaretlerinde Mobil Cihazların Bilgisayarları Geçmesi Bekleniyor

Zehra Öney

Apple Pay Yeni Ülkelerde Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney

Bankalar Sundukları Servisi Sanal ve Artırılmış Gerçeklik ile Bütünleştiriyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi