Zehra Öney
Genel

Oracle, Palerra’yı Satın Aldı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Oracle, bulut alanındaki güvenlik çözümlerini güçlendirmek için Palerra’yı satın aldığını duyurdu. Anlaşmanın detayları ve satın almanın maddi bilgileri paylaşılmadı.

2013 yılında kurulan bulut güvenlik start-up’ı Palerra, şimdiye kadar 8 yatırımcıdan 2 turda toplam 25 milyon dolar yatırım almıştı. Bulut tabanlı güvenlik çözümleri sunan Palerra, uygulamaların güvenliğinin yanı sıra, uygulama verilerini, servisler arasında hareket eden verileri ve altyapı ve yazılım servislerini çok katmanlı bir şekilde koruma özelliğine sahip.

Satın alımla birlikte Palerra, var olan müşterilerine hizmet vermeye devam edecek ve daha fazla servis için çalışmalarını sürdürecek.

Palerra CEO’su Rohit Gupta, satın alımla ilgili “Oracle ve Palerra, birlikte, kapsamlı kimlik ve güvenli bulut servisleri sağlayarak, bulut adaptasyonunun güvenli bir şekilde ivmelenmesine yardımcı olacaktır. Oracle’ın Identity Cloud Service’i ile Palerra’nın CASB platformunun kombinasyonu, kullanıcılar, uygulamalar, API’lar ve veriler için kapsamlı koruma ve güvenlik girişimlerine bulut adaptasyonları ile servis olarak yazılım (SaaS) uygulamaları için altyapı sunmayı planlamaktadır.” sözlerini kullandı.

Oracle şimdiye dek 100’den fazla satın alım yaptı.

Related posts

Lyft 2019 Birinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney

İş Arama Sitesi Monster.com 429 Milyon Dolara Satıldı

Zehra Öney

Netflix 83 Milyon Üyeye Ulaştı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi