Zehra Öney
Sosyal Yaşam

Oscar Haftasında 7 Yeni Film Vizyonda

Sinema dünyasının en önemli ödülü olan Oscarların dağıtıldığı haftada sinemalarımızda 7 yeni film var.

Haftanın en iddialı filmi En İyi Film dahil 8 dalda Oscar’a aday olan The Imitation Game. İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya ve İngiltere arasındaki şifreleme savaşını konu edinen film Alan Turing’in bulduğu ve savaşın akışını değiştiren çözümlere odaklanıyor.

Haftanın bir diğer iddialı projesi Clint Eastwood imzalı Keskin Nişancı. 6 dalda Oscar’a aday olan film Irak’ta görev yapan bir keskin nişancıyı konu ediniyor.

Meryl Streep’e En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylığı getiren Sihirli Orman, haftanın öne çıkan filmlerinin başında geliyor. Kırmızı Başlıklı Kız, Sindrella ve Rapunzel gibi klasik masalları tek bir senaryo içinde kullanan filmin müzikal uyarlaması oldukça başarılı olmuştu.

Angelina Jolie’nin yönetmenliğini yaptığı ve teknik dallarda 3 Oscar adaylığı bulunan Boyun Eğmez ise ABD’li uzun mesafe koşucusu Zamperi’nin İkinci Dünya Savaşı’nın çıkmasıyla birlikte savaşta geçirdiği hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

Haftanın diğer filmleri geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz dünyaca ünlü sinema eleştirmeni Roger Ebert biyografisi Hayatın Kendisi, genç ve başarılı yönetmen Xavier Dolan’ın Mommy’si ve yerli yapım Ali Kundili.

Related posts

Dünyanın En Hızlı İnternetini Hangi Ülkeler Kullanıyor? Türkiye Kaçıncı Sırada?

Zehra Öney

6 Yeni Film Vizyona Girdi | 02.08.2015

Zehra Öney

Ryugu Asteroidinin Yüzeyinden İlk Fotoğraflar Geldi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi