Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Pay 1 Ayda 30 Milyon Dolar İşlem Hacmine Ulaştı

Samsung’un Ağustos ayında Güney Kore’de kullanıma sunduğu Samsung Pay hizmetiyle ilgili veriler gelmeye başladı. Samsung’un mağaza sahiplerine, NFC cihazlarında herhangi bir güncelleme  yapmalarına gerek kalmadan Samsung Pay sistemini kullanabilme özelliği sunan Samsung Pay’de gerçekleştirilen 1.5 milyon işlemin toplam tutarı 30 milyon dolara ulaştı. Güney Kore pazarında böylesi bir başarı yakalayan Samsung Pay 28 Eylül’den itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde de kullanıma sunulacak.

Geçtiğimiz Şubat ayında Apple dışında kalan cihazlar için mobil ödeme hizmeti sunan LoopPay’i satın alan Samsung, mobil ödeme servisi olan Wallet’ı sonlandırarak Samsung Pay olarak yenilemiş ve bu alandaki çalışmalarına ağırlık vermişti. Satışın yapıldığı mağazaya yerleştirilen küçük bir terminal ve ona bağlı uygulamayla çalışan bir girişim olan LoopPay, mağazadaki terminalin donanımsal ya da yazılımsal olarak herhangi bir güncelleme gerektirmemesi avantajıyla öne çıkıyor.

Samsung Pay ödeme sisteminin Güney Kore’den sonra Amerika pazarına girecek olması, ülkedeki mobil ödeme sistemleri arasındaki rekabeti de artıracak. Zira, Apple Pay ve Android Pay’in halihazırda hizmet sunduğu ülkede Samsung Pay sonrası dengeler değişecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

2014 Mobil’in Yılı Oldu

Zehra Öney

ABD’li Kullanıcılar Günde 2,5 Saatlerini Mobil Uygulamalarda Geçiriyorlar

Zehra Öney

Blippar Paradaki Kraliçeyi Oynattı Türkiye’ye Geldi | Türkiye

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi