Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Sanal Gerçeklik Pazarında İki Yeni Oyuncu: Microsoft HoloLens ve HTC Vive Ön Siparişe Açıldı

Sanal gerçeklik, son yılların en çok dikkat çeken sektörlerinden biri. Pek çok firma bu alanda çalışmalarını sürdürüyor. Dün iki yeni cihaz ön siparişe açıldı.

Microsoft’un 2015’te duyurmadan önce 5 yıl boyunca üzerinde çalıştığı sanal gerçeklik başlığı HoloLens, geçtiğimiz yıl duyurulduğunda bütün dikkatleri üzerine çekmişti. Microsoft, son kullanıcılara sunmadan önce ilk olarak geliştiriciler için HoloLens’i ön siparişe açtı. 30 Mart’tan itibaren dağıtılmaya başlanacak olan Microsoft HoloLens’in fiyatı 3000 dolar olarak açıklandı. 64 GB flash hafızaya ve 2 GB RAM’e sahip olan Microsoft HoloLens’in ağırlığı 576 gram. Cihazın son kullanıcılar için olan versiyonunun ücreti henüz açıklanmadı.

Sanal gerçeklik pazarına girmeye hazırlanan HTC ise Vive başlığını 5 Nisan’dan itibaren dağıtmaya hazırlanıyor. Aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Belçika ve Kanada’nın da bulunduğu 23 ülkede ön siparişe açılan HTC Vive, ne yazık ki Türkiye’den ön sipariş edilemiyor. 779 dolardan ön siparişe açılan HTC Vive’ı sipariş eden kullanıcılar, başlık ile birlikte iki adet kontrolör, iki adet de laser izleme alıcısına sahip olacak. Cihazla birlikte ayrıca birkaç oyun da kullanıcılara sunulacak.

Related posts

Microsoft 2022’ye Kadar 15.000 Kişiye Yapay Zeka Sertifika Eğitimi Verecek

Zehra Öney

Apple, Çin’de Binlerce Kumar Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı

Zehra Öney

Microsoft Windows Phone Store’dan Snapchat’in Üçüncü Parti Uygulamalarını Kaldırdı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi