Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Sony Sanal Gerçeklik Başlığı Project Morpheus’u Tanıttı

Oculus Rift ile başlayan sanal gerçeklik akımı, pek çok şirketin adeta yarıştığı bir giyilebilir teknoloji sektörüne dönüşme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kullanıcılara yeni bir görsel deneyim vadeden teknoloji için Apple da cep telefonu ekranını sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak için kullanan başlığın patentini almıştı.

Microsoft’un geçtiğimiz aylarda tanıttığı Hololens ise kullanıcılara çok daha kapsamlı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Sanal gerçeklik başlıkları hakkında son gelişme ise Sony cephesinden geldi. Şirket Project Morpheus adıyla tanıttığı yeni başlığının ikinci prototipini görücüye çıkardı.

5.7 inç OLED Full HD ekrana sahip olan cihazın 120 Hz yenileme hızı bulunuyor. 100 derecelik görüş açısı sunan cihazın 2016’da piyasaya çıkacağı duyuruldu.

Cihazla ilgili Sony’nin elini en çok güçlendirecek nokta ise Project Morpheus’un PlayStation oyunlarını destekleyecek olması. Oyun deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyacak cihaz sonrası sektördeki dengeler değişecek mi, birlikte göreceğiz.

Related posts

Üçüncü Çeyrekte Giyilebilir Teknoloji Sevkiyatı Arttı

Zehra Öney

Çalışan Performansını Ofis Dizaynınızla Arttırın! | Milliyet

Zehra Öney

Snapchat Giyilebilir Teknoloji Sektörüne Giriyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi