Zehra Öney
Event Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Spotify Yeni Özelliklerini Tanıttı

Haziran ayında Apple’ın Müzik uygulaması ile müzik yayıncılığı sektörüne merhaba demeye hazırlanması, Jay Z’nin yüksek kalite müzik yayını uygulaması Tidal’ı dünyaca ünlü starlarla birlikte tanıtmasının ardından Spotify mevcut Pazar payını korumak için geliştirme çalışmalarına ağırlık verdi.

New York’ta düzenlenen etkinlikte Spotify’ın yeni özellikleri tanıtıldı. Bunlardan ilki, Spotify’ın artık daha geniş çaplı bir içerik sunmaya başlaması.

Artık Video, Haber ve Podcastler ile kullanıcılar daha fazla içeriğe Spotify aracılığıyla ulaşabilecekler. NBC, BBC, ABC, GQ, Vogue, MTV, E!, Team Coco, TED gibi yayıncılar ile yapılan iş birliği kapsamında Haberler bölümünde kullanıcılara yeni içerikler sunuluyor olacak.

Spotify’ın özelleştirdiği bir diğer çalışması ise özellikle koşu yapanları hedefliyor. Telefonlardaki ivmeölçer, jiroskop gibi sensörlerden topladığı verilerle tempoyu ölçecek olan Spotify, kullanıcının hızına göre uygun şarkıları otomatik olarak çalıyor olacak.

Bunun yanı sıra kullanıcıların dinleme geçmişlerine daha yakından bakacak olan Spotify, geçmişte dinlenen şarkılara göre yeni öneriler yapıyor olacak.

Related posts

Diyetteyseniz Bu Uygulama Çok İşinize Yarayacak

Zehra Öney

Spotify Hindistan’da Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney

Google, Huawei’i Yasaklıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi