Zehra Öney
Sosyal Medya

Twitter Aylık Üyelik Ücretine Sahip Reklam Modelini Duyurdu

Twitter Aylık Üyelik Ücretine Sahip Reklam Modelini Duyurdu

Markalar aylık 99 dolara Twitter’da sponsorlu tweet yayınlayabilecek.

Aylık 328 milyon aktif kullanıcısı ile sosyal medyanın en güçlü araçlarından biri Twitter. Son derece önemli bir haber, bilgi ve eğlence kaynağı haline gelmesine rağmen Twitter’ın gelirleri azalmaya devam ediyor. Şirket hem toplamda hem de reklam başına daha az gelir elde ediyor.

2017 ikinci çeyrekte 574 milyon dolar gelir elde eden Twitter’ın gelirlerindeki azalma, şirketin yeni bir reklam modelini duyurmasını sağladı: Artık özellikle küçük işletmeler, aylık 99 dolarlık ücretle Twitter’da sponsorlu içerikler yayınlayabilecekler. Tech Crunch’ta yayınlanan habere göre Twitter’ın duyurduğu yeni aylık ücretli reklam paketinde, ay boyunca ilgili markanın bazı tweet’leri sponsorlu hale getirilecek. Örneğin ilk 10 gün boyunca, marka tarafından atılan her ilk tweet sponsorlu olacak. Sponsorlu yayınlanacak tweet’ler Twitter tarafından seçilecek.

Bu model sayesinde markaların takipçi kitlesini artırması ve yeni ve halihazırdaki takipçileriyle etkileşimini de artırması bekleniyor. Öte yandan markalar için paketin bazı kısıtlamaları da bulunuyor. Örneğin markalar sadece iki tür hedefleme kullanabiliyorlar. Bunlardan ilki, spor, ebeveynlik ya da güzellik gibi tek bir ilgi alanı seçimi; diğeri ise New York, Atlanta gibi şehir seçimi.

Reklam modeli ilk olarak Amerikalı kullanıcılara sunuldu. Twitter’ın 328 milyonluk aylık aktif üyesinin 68 milyonu ABD’de yaşıyor.

Related posts

YouTube 10. Yılını Kutluyor

Zehra Öney

Weibo, Kullanıcılarından Gerçek İsimlerini İstiyor

Zehra Öney

Video Reklamcılığın Yeni Mecrası: Snapchat

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi