Zehra Öney
Genel

Yahoo Birkaç Servisini Daha Kapatıyor

Marissa Mayer’in 3 yıl önce CEO olarak Yahoo’nun başına geçmesinden sonra şirket, Tumblr ve Flickr gibi son derece büyük alımlar yapmasına rağmen, istenilen noktaya bir türlü gelmemişti. Bu üç yıllık süre zarfında 121 servisini sonlandıran Yahoo, pek çok çalışanını da işten çıkarmıştı.

Yahoo’nun zor günleri ise devam ediyor. Marissa Mayer hakkında sesler yükselmeye başlamış, kendisinin şirketten kovulmasını söyleyenler bile olmuştu. Bununla birlikte Mayer, 3 yıl süre daha istediğini belirtti.

Bu süreç devam ederken, şirket diğer servislerini de kapatmaya devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz ay kapanan Yahoo Games’in yanı sıra, bu ay itibarı ile de Livetext hizmetini sonlandırıyor.

Şirket ayrıca ana sayfasında Haber, Spor, Finans ve Yaşam konularına odaklanarak diğer başlıklara daha az önem verecek. Örneğin Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İspanya ve Hindistan’da Astroloji servisi sonlandırılacak. Ek olarak Yahoo BOSS’u kullanan geliştiricilerin de 31 Mart’a kadar Yahoo Partner Ads’e geçmeleri yönünde çağrı yapıldı.

Related posts

Yeni Yatırım Alan Uber’in Piyasa Değerlemesi 50 Milyar Doları Geçti

Zehra Öney

Apple Music’in Tasarımı Yenileniyor

Zehra Öney

Markalar Kullanıcılarını Nasıl Gruplandırıyor?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi