Zehra Öney
Robot Teknolojisi Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Yapay Zeka ve Robot Teknolojisi, Öğretmenlerin Yerini Almaya Hazırlanıyor

Yapay Zeka ve Robot Teknolojisi Öğretmenlerin Yerini Almaya Hazırlanıyor

Teknolojik gelişmeler, eğitim sektörünü de dönüştürecek.

Yapay zeka teknolojisi, günümüzde pek çok sektörde kullanılmasının yanı sıra, yakın gelecekte yeni sektörlerde de kullanılmaya başlanacak: Eğitim de bu sektörlerin arasında yer alıyor.

The Independent tarafından yayınlanan habere göre, yapay zeka ve robot teknolojisindeki gelişmeler, yakında öğretmenlerin yerini almaya hazırlanıyor. Wellington College’da görev yapan Sir Anthony Sheldon’a göre, 10 yıl içerisinde teknolojik devrim, eğitim sektörünün eski nosyonlarını kenara kaldıracak ve dünyayı değiştirecek. Ona göre, okulda görev yapan öğretmenler geleneksel rollerini kaybedecek ve görevleri sınıf asistanlığı olacak: Ders materyallerini çocuklara vermek ve gerekli olduğunda çocuklara yardımcı olmak gibi görevleri yerine getiriyor olacaklar.

İngiltere’nin önde gelen eğitim kurumları Eton ve Wellington kalitesindeki eğitimi, yapay zeka teknolojisi sayesinde tüm öğrencilere sunma imkanı doğacak. Yapay zeka teknolojisi sayesinde her öğrenci (ve hatta yetişkinler) en iyi öğretmene sahip olacak; dahası öğretmenler, kişiselleştirilmiş eğitim sunacaklar. Yapay zekaya sahip olan yazılım, öğrencinin öğrenme yeteneğine göre ilerleyecek ve tüm eğitim süreci boyunca öğrenci ile birlikte olabilecek.

Siz yapay zekaya sahip bir öğretmenden ders almak ister misiniz?

Görsel: Conscious AI / YouTube

Related posts

Arama Kurtarmadan Balıkçılığa Kadar Geniş Bir Kullanım Alanına Sahip Yunus Şekilli Drone

Zehra Öney

Amazon, Project Zero’yu Kullanıma Alıyor

Zehra Öney

Boston Dynamics’in Robotu 2019’da Satışa Çıkacak

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi