Zehra Öney
Sosyal Medya

Yeniden Yapılanan Snapchat Adını Değiştirdi, Yeni Video Çeken Gözlüklerini Tanıttı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen ve kısa sürede özellikle gençlerden yoğun ilgi gören Snapchat, yeniden yapılanarak adını değiştirdi. Artık yeni adı Snap Inc. ile yoluna devam edecek olan şirket, donanım alanında da ilk ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Spectacles ismindeki yeni güneş gözlüklerini tanıtan Snapchat, ürünlerin piyasaya Sonbahar’da çıkacağını duyurdu. Siyah, camgöbeği ve mercan olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunan gözlükler, 10 saniyelik videolar çekecek. 114 derecelik çekim açısına sahip olan videolar, standart videolardan daha geniş bir açıya sahip olduğundan daha dairesel bir görüntüye sahip olacak. Snapchat henüz bu dairesel videoların uygulamada nasıl düzgün görüntülenebileceği konusunda açıklama yapmadı. Ancak, şirketin Spectacles ile çekilen videoları Snapchat uygulamasında düzenleme seçeneği sunması bekleniyor.

129,99 dolar fiyat etiketine sahip olan gözlüklerde tek bir buton bulunuyor. Butona basıldığında video çekmeye başlayan gözlükler otomatik olarak 10 saniye sonra duruyor. Wi-Fi aracılığıyla telefona gönderilecek olan video, snap olarak paylaşılmaya hazır halde olacak.

Snapchat CEO’su Evan Spiegel, ilk aşamada gözlüklerden önemli bir gelir beklemediklerini iletti.

Related posts

Twitter Mesajlardaki Karakter Sınırlamasını Kaldırıyor

Zehra Öney

Yakında YouTube Videoları Üzerinden Direkt Alışveriş Yapabileceksiniz

Zehra Öney

Sosyal Medya Zirvesi Gerçekleşti

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi