Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Basında Blıppar İnternet Haber Mobil ve Dijital Teknolojiler

Zehra Öney Blippar Türkiye’nin CEO’su Oldu | ABvizyonu

Zehra Öney Blippar Türkiye’nin CEO’su Oldu | ABvizyonu

Blippar, 10. merkez ofisini Türkiye’de geçtiğimiz ay açtıktan sonra Blippar Türkiye’nin başına sektörün deneyimli üst düzey yöneticilerinden  Zehra Öney getirildi.

2011 yılında Birleşik Krallık’ta kurulan Blippar Londra, New York, San Francisco, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokyo, Amsterdam, Yeni Delhi ve şimdi de İstanbul’da şube açarak hızla büyüyor. Dünyanın önde gelen markaları, yayıncıları, reklamcıları ve eğitimcileri için çalışan Blippar, artırılmış gerçeklik ve görsel tanıma teknolojileriyle fiziksel dünyayı hareketlendiriyor.

Girişimciliği ile de dikkat çeken Türkiye CEO’luğu görevine getirilen Zehra Öney, daha önce Turkcell’de Uluslararası İş Geliştirme, Avrupa Birliği ve Amerika İlişkileri’nde üst düzey görevler üstlenmiş, ardından çalıştığı dönemin önde gelen mobil-dijital pazarlama ve reklam şirketinde Genel Müdürlük görevi yürütmüştü. Blippar’ın yeni nesil görsel tarayıcı olma hedefini izleyecek, bu vizyona bağlı güçlü bir ekip oluşturan Öney, yeni görevinin yanı sıra 2011’de kurduğu mobil-dijital pazarlama, reklam, sosyal medya konularında faaliyet gösteren ve sektörün yakından tanıdığı 360+ Media Interactive’in Ajans Başkanlığı’nı da yürütmeye devam ediyor.

Öney, son yıllarda başta Yeditepe Üniversitesi olmak üzere çok sayıda üniversite ve yerli-yabancı organizasyonlarda mobil pazarlama ve ilintili dersler vermekte ve konferanslarda konuşmacı olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Zehra Öney kimdir?

İş hayatına turizm sektöründe başlayan Zehra Öney, 10 yıl süreyle Türkiye’nin sayılı acentelerinde üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Son 15 yılda ise telekomünikasyon, mobil ve dijital alanlarda profesyonel yönetici olarak kariyerine devam etti. 

2002 – 2007 yılları arasında Turkcell’de Uluslararası İş Geliştirme, Avrupa Birliği ve Amerika İlişkilerinde Yönetici olarak görev yapan Zehra Öney, 2007 – 2011 yılları arasında Mobilera A.Ş. Genel Müdürlüğü ile Mobilera BV Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini eş zamanlı olarak yürüttü. Aynı zamanda interaktif dış mekan pazarlama şirketi Outeractive Medya’nın Genel Müdürlüğünü yaptı. Outeractive Mobilera’da uluslararası pazardan sorumlu olan Öney, bu dönemde dünyanın ilk out-door interaktif ekranlarını üretip altı belediyeye uyguladı. 40 ekranlık bir network yarattı. Ayrıca interaktif outdoor alanında dünyada ilk kez bir munimental proje gerçekleştirerek 2011 yılında Best Mobile Marketing and Advertising kategorisinde GSMA (açılımı nedir?)de dünya 1’ncisi oldu. MMA Los Angeles’da da aynı proje EMEA Best Innovation ödülü aldı.

2009 yılında kurulan MMA Türkiye’de üç yıl boyunca Yönetim Kurulu’nda yer alan Öney, 2012’de Türkiye Mobil Pazarlama Derneği Başkan Yardımcısı, 2013’de Türkiye Mobil Pazarlama Derneği Başkanı, 2014 yılından bu yana ise Türkiye Mobil Pazarlama Derneği Onursal Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

2014 yılında Blippar Türkiye CEO’luğu görevine getirilen Zehra Öney, aynı zamanda 2011 yılında kurduğu 360+ Media Interactive’de Ajans Başkanı görevini sürdürmektedir. Öney, ayrıca üniversiteler ve eğitim kurumlarında ders vermekte, sektör yarışmalarında jüri üyeliği yapmakta, marka ve kişilere dijital, sosyal stratejik danışmanlık vermektedir.

Kaynak: abvizyonu.com

Zehra Öney Blippar Türkiye’nin Ceo’su Oldu | ABvizyonu

Related posts

Görüntülü Konuşma Instagram’a da Geldi

Zehra Öney

Artık Ekmek Kızartma Makineleri de “Akıllı”

Zehra Öney

Yapay Zeka Tarafından Bestelenen İlk Pop Müzik Şarkısını Dinlediniz mi?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi