Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

2016’da Mobil Ödeme ABD’de 27 Milyar Dolara Ulaşacak

Mobil Ödemede Bizi Neler Bekliyor?

Mobil ödeme özellikle Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay gibi mobil ödeme araçlarının ortaya çıkmasıyla giderek yaygınlaşmaya başladı. Dünyada pek çok kişi mobil bankacılığı kullanıyor ve yapılan işlemlerin toplam tutarı her geçen yıl artmaya devam ediyor.

2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde 16.4 milyon kullanıcı tarafından gerçekleştirilen toplam mobil ödeme işlemlerinin hacmi 3.68 milyar dolardı. Bu yıl bu miktarın 8.71 milyar dolara ulaşması, kullanıcı sayısının da 23.2 milyon olması bekleniyor.

Asıl büyüme ise 2016 yılında gerçekleşecek, Amerika özellikle Samsung ve Android mobil ödeme pazarına girmesiyle Android kullanıcıları da pek çok noktada mobil ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyor olacaklar. eMarketer’in tahminine göre, 2016 yılında 37.5 milyon kullanıcı Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıl boyunca ortalama 721.47 dolarlık mobil ödeme işlemi gerçekleştirecek ve toplam işlem hacmi 27.05 milyar dolara ulaşacak. Bu miktar, 2015 yılının 3 katından daha fazla.

eMarketer’in verilerine göre mobil ödemeyi en fazla kullanan yaş grubu 25-34 yaş arasındaki genç yetişkinler. Onları sırasıyla 18-24 yaş arası genç kuşak ve 34-44 arası yetişkinler takip ediyor.

2017 yılında ise Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilecek mobil işlem hacminin 50 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor.

 

Related posts

Tinder Plus Pazartesi Günü Yayınlanıyor

Zehra Öney

Instagram, Keşfet Sayfasına Reklam Almaya Başlayacak

Zehra Öney

Akıllı Cihazlar Ödeme İşlemlerinde Bilgisayarları Geçiyor mu?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi