Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple 3 Ayda 48 Milyon iPhone Sattı

Üçüncü Çeyreğin sona ermesiyle birlikte şirketler de gelir raporlarını açıklamaya devam ediyor. En çok merakla beklenen sonuçlardan biri de, dünyanın en değerli şirketi konumuna gelen Apple’ınkiydi hiç şüphesiz. Apple’ın kendi 4. çeyrek raporuna göre, piyasaya geçtiğimiz ay çıkan iPhone 6s’in başarılı satış rakamları damgasını vurdu. Piyasaya çıktığı ilk hafta sonunda 13 milyon satarak Apple’ın bu alandaki kendi rekorunu kıran iPhone 6s satışları oldukça iyi gidiyor. Apple’ın raporuna göre, üçüncü çeyrekte satılan toplam iPhone sayısı 48 milyona ulaştı ve Apple sadece telefon satışlarından 32.2 milyar dolar gelir elde etti.

iPad satışlarındaki azalma ise devam ediyor. Apple’ın raporuna göre, iPad satışları bir önceki çeyrek raporuna göre %10 azalarak 11 milyondan 10 milyona geriledi. Bununla birlikte Mac satışlarında artış gözleniyor. Bir önceki çeyrek döneme göre satışlar 200 bin artarak 5.7 milyona ulaştı.

Çin ise Apple’ın en önem verdiği pazarların başında geliyor uzun süredir: Tim Cook’un yaptığı açıklamaya göre, şirket ülkede şu anda 25 olan mağaza sayısını 2016’nın ortalarında 40’a çıkarmayı planlıyor. Bununla birlikte Hindistan da mobile gün geçtikçe adapte olduğu için Apple’ın iPhone satışlarındaki artışın önemli itici güçlerinden biri haline geliyor.

Related posts

Jay-Z’nin Satın Aldığı Tidal Yeniden Yayında

Zehra Öney

Sony’nin SmartEyeglass’ı Ön Siparişe Çıktı

Zehra Öney

Nintendo İlk Mobil Oyununu Bu Yıl Yayınlayacak

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi