Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Twitter Üçüncü Çeyrekte Her 100 Doların 86’sını Mobil’den Kazandı

 

Üçüncü çeyrekte büyük bir CEO krizi yaşayan ve bu süreçte hisse değerleri büyük ve ani değişimler yaşayan Twitter, Jack Dorsey’in CEO olarak iş başına geçmesiyle borsadaki performansını biraz olsun toparlayabilmişti. Şirketin açıkladığı üçüncü çeyrek raporu da geleceğe dair umutların artmasına yardımcı oldu: Bununla birlikte şirketin mobilde gösterdiği başarı, bundan sonraki çalışmalarını mobil ağırlıklı olarak gerçekleştireceğinin çok önemli bir göstergesi.

Twitter, açıkladığı reklam geliri ve aylık aktif kullanıcı sayısıyla “önce mobil” bir şirket haline geldi: Şirketin kazandığı her 100 dolarlık reklam gelirinin 86 doları mobil cihazlardan, özellikle de telefonlardan geldi. Bununla birlikte şirketin aylık aktif kullanıcı sayısının %80’i Twitter’ı mobilden kullanıyor.

Şirketin üçüncü çeyrekteki gelirleri, bir önceki döneme göre 15 milyon dolar artarak 569 milyon dolara ulaştı. Bu gelirin 513 milyonunu reklam gelirleri oluşturuyor. Bununla birlikte aylık aktif üye sayısı da 4 milyonluk artışla 320 milyon dolara ulaştı. Bu kullanıcıların 256 milyonu Twitter’ı mobil cihazlarından kullanıyor.

Şirketin gelirlerinin en büyük bölümü, Amerika Birleşik Devletleri’nden geliyor. ABD’den elde edilen gelir bir yılda %54 artarak 370 milyon dolara ulaşırken, uluslararası gelir 199 milyon dolar seviyesinde kaldı.

 

 

Related posts

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Kent Gazetesi

Zehra Öney

Samsung Galaxy S6’yı 1 Mart’ta Tanıtacak

Zehra Öney

Intel 12.000 Çalışanıyla Yollarını Ayırıyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi