Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Google Yeni İşletim Sistemi Android M’i Tanıttı

Google’ın Android 5.0 Lollipop sürümünden sonra çıkaracağı Android M ile ilgili resmi tanıtım  I/O 2015’te yapıldı. Android M işletim sistemi pek çok yeni özellikle geliyor.

Bunlardan ilki ve en çok dikkat çekeni Android Pay. Basit, güvenli ve seçme özelliklerini öne çıkarmayı amaçlayan Android Pay ile kullanıcılar NFC ile herhangi bir kod girmeden ödeme yapabilecekler.

Google’ın bir diğer geliştirmesi ise şarj konusunda oldu. Android M Doze özelliği ile, hareket sensörlerini sadece cihaz hareket ettiğinde kullanılmasını sağlayarak pil ömrünü 2 kat artırmayı amaçlıyor.

Chrome Custom Tabs ile uygulama içerisinde Google Chrome kullanılmasını sağlayacak olan Android M ile kullanıcılar Chrome’daki kayıtlı şifre ve otomatik tanımlamaların da uygulama içerisinde kullanılmasını sağlayacak.

Uygulama linkleri ile uygulamaların birbirine yönlendirme yapmasını sağlayacak olan Android M ayrıca uygulama izinleri ile kullanıcının listeden seçmek yerine uygulama için gerekli olan izinleri tek tuşla verebilecek.

Ayrıca ücretsiz sınırsız depolama alanı sunan Google Photos uygulaması da bugünden itibaren Android ve iOS platformlarında kullanılabilecek.

Related posts

Sony, Mini PlayStation Classic Konsolunu Tanıttı

Zehra Öney

Facebook Canlı Yayın Özelliğini Android’e de Getiriyor

Zehra Öney

Hangi Ünlü Moda Markası Kendi Artırılmış Gerçeklik Uygulamasını Çıkarıyor?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi