Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blıppar Mobil ve Dijital Teknolojiler

Blippar 45 Milyon Dolarlık Yatırımla Görsel Aramayı Yeniden Tanımlıyor

2011 yılında İngiltere’de kurulan, 2014 yılında Layar’ı bünyesine katan, 2013 yılından bu yana Türkiye operasyonlarını yürüttüğüm ve geçtiğimiz Kasım ayında İstanbul ofisini CEO Ambarish Mitra’nın katılımıyla açtığımız Blippar 45 milyon dolarlık yatırımla çok daha başarılı işlere imza atmaya hazırlanıyor.

TechCrunch’a konuşan Blippar CEO’su Ambarish Mitra, “Kelimeler bize çok fazla yardımcı olmuyor. New York’ta bir kırmızı elbise gördüğünüzde, bu elbiseyi internette ararken tam olarak kullanabileceğiniz bir kelime yok. Farklı bakış açılarına sahip olduğumuz için siz, benim ya da bir başkasının kullandığından daha farklı bir tanım kullanabilirsiniz.

Blippar’ın gerçek dünya marker’ı gerektirmeyen yeni versiyonuyla, kullanıcılar akıllı cihazlarının kameralarını bir elma ya da bir elbise gibi herhangi bir objeye tuttuklarında, daha fazla bilgiye, satın alma sayfasına ya da Twitter ve Instagram’daki konuşmalara veya YouTube’daki videolara anında erişebilecekler.

Blippar yeni teknolojisini önümüzdeki hafta SXSW’de tanıtacak.” dedi.

50 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Blippar’ın yeni teknolojisi ile artırılmış gerçeklik artık çok daha yeni bir deneyim sunacak.

Related posts

MMA 2015 Global Smarties Kazananları Açıklandı

Zehra Öney

Yatırıma İkna Etti Başına Geçti | Ekonomist

Zehra Öney

ABD’nin En Popüler Mobil Uygulamaları Hangileri?

Zehra Öney

2 comments

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi