Zehra Öney
Trend Teknolojiler

3 Boyutlu Yazıcılardan Sonra 3 Boyutlu Krep Yazıcılar ile Tanışın

3 Boyutlu Yazıcılardan Sonra 3 Boyutlu Krep Yazıcılar ile Tanışın

3 boyutlu pancake yazıcıyla dilediğiniz krebi hazırlamanız mümkün.

3 boyutlu yazıcıların günümüz teknoloji dünyasındaki kullanım alanları giderek artarken 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin fikir verdiği bir cihaz da piyasaya sürüldü: Krep yazıcı.

Krep (pancake) Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede tüketilen bir yiyecek. Kreple birlikte servis edilen yiyecekler, soslar kadar kreplerin şekli de yeni bir alanın doğmasına sebep oldu.

Örneğin bu sayfada kuru kafa, Elvis Presley’in yüzü, panda, köprü ve daha pek çok farklı şekilde yapılmış kreplere ait videoları izleyebilirsiniz.

İnsanların bu alandaki ilgisini fark eden girişimciler ise dünyanın ilk 3 boyutlu krep yazıcısını geliştirdiler. CNBC tarafından yayınlanan habere göre, PancakeBot ile dilediğiniz şekilde krep hazırlayabilir ve yiyebilirsiniz.

Kullanıcılar krep karışımlarını hazneye yerleştirdikten sonra var olan ya da kendi tasarladıkları krep örneğini SD kart aracılığıyla “krep yazıcı”ya yerleştiriyor ve krep’leri makine tarafından pişiriliyor.

Ayrıca şirketin web sitesinde hayvan figürlerinden Eyfel Kulesi gibi farklı yerlere, logo ve sembollerden farklı karakterlere kadar yüzlerce farklı model de kullanıcıların bilgisine sunuluyor. Kullanıcılar diledikleri örneği SD kartına indirerek de kreplerini hazırlayabilecekler.

Siz kendi krep yazıcınıza sahip olmak ister misiniz?

Görsel: pancakebot.com

Related posts

Uçan Araçlar ile Yolculuk 2 Yıl İçinde Mümkün Olacak

Zehra Öney

Microsoft’un İş Ortakları VR Başlıklarını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Samsung İngiltere’de Yapay Zeka Laboratuvarı Açıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi