Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Uber, Yeni Hizmeti Uber Health’i Kullanıma Sunuyor

Uber, Yeni Hizmeti Uber Health’i Kullanıma Sunuyor

Uber Health ile pek çok sağlık kuruluşu hastaları için ulaşım hizmeti sunabilecek.

3,6 milyon Amerikalının sağlık randevusunu ulaşımda yaşanan eksiklik sebebiyle kaçırdığını biliyor muydunuz? Uber Health’in Genel Müdürü Chris Weber’in paylaştığı bu bilgi, son derece önemli, çünkü Uber’in yeni hizmeti tam da bu alanı hedefliyor.

TechCrunch’ın haberine göre, Uber, yeni bir ulaşım hizmetini devreye alıyor. Uber Health ile artık hastaneler, sağlık kuruluşları, rehabilitasyon merkezleri gibi kuruluşlar hastaları için ulaşım hizmeti sunabilecek.

Özellikle belirtmek gerekiyor ki Uber Health bir ilk yardım ya da ambulans hizmeti değil: Amacı, hastaların önceden ayarlanan randevularına zamanında yetişebilmeleri. Örneğin ameliyat sonrası düzenli olarak pansuman ihtiyacında olan bir hastanın hastaneye gidiş ve gelişlerinde Uber Health servisi kullanılabilecek. Bunun gibi düzenli ya da tek seferlik randevular için Uber Health servisi sunulacak.

Uber’in 2017 yazında başladığı özel testler sonucunda günümüzde Uber Health’i kullanan 100’den fazla sağlık kuruluşu bulunuyor. Her kuruluş sahip olduğu arayüz üzerinden randevuya gelecek ve randevu sonrasında evine bırakılacak hasta için yapılacak yolculukları ayarlıyor. Bu sayede ilgili kişiler evlerinden alınıyor ve randevu sonrasında da evlerine bırakılıyor. Hastalar bu hizmet için herhangi bir ödeme yapmıyorlar, ayrıca Uber uygulaması indirmelerine de gerek yok. Hastalara yolculukları hakkında bilgilendirme mesajı gönderiliyor.

Siz bu hizmet hakkında ne düşünüyorsunuz?

Görsel: uber.com

Related posts

Google Play Store ile Uygulamaları İndirmeden Önce Denemek Mümkün Hale Geldi

Zehra Öney

Gençler Telefonlarına Çok Bağlılar, Peki Ya Büyükler?

Zehra Öney

Facebook, Mesajlaşma Özelliğini Mobil Uygulamasından Sonra Mobil Sitesinden de Kaldırıyor

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi