Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu: FlexPai

Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu: FlexPai

Ekran teknolojisindeki gelişmeler hız kesmiyor: Dünyanın ilk katlanabilir ekrana sahip olan telefonu FlexPai satışa sunuldu.

Cep telefonu sektöründe çok hızlı değişiklikler yaşadık. Tek renkli ekranlardan renkli ekranlara, sonrasında da dokunmatik ekranlara geçiş yaptık. Şimdi de sıra katlanabilir ekranlarda.

Katlanabilir, esnek ekranlar üzerinde uzun süredir çalışmalar yapılıyor: Aralarında Nokia, LG, Samsung’un da bulunduğu şirketler bu alandaki tasarım konseptlerini ve hatta prototiplerini de paylaşmışlardı.

Dünyanın ilk katlanabilir ekrana sahip olan telefonu ise Amerikalı bir start-up tarafından satışa sunuldu. The Telegraph tarafından yayınlanan habere göre, esnek ekranlar konusunda uzmanlaşan Royole firması tarafından FlexPai telefonunun geliştirici modeli satışa sunuldu. 7,8 inç tablet boyutunda olan ekran, 1920 x 1440 çözünürlüğe sahip.

Ekran katlandığında ise “birincil”, “ikincil” ve “kenar” olmak üzere 3 farklı şekilde kullanılabiliyor. Ekran katlandığında birincil ekranın çözünürlüğü 810 x 1440, ikinci ekranın çözünürlüğü 720 x 1440, kenarın çözünürlüğü ise 390×1440 oluyor. Herhangi bir mesaj ya da arama geldiğinde ise kıvrılan bölümde görüntüleniyor, bu sayede kullanıcıların dikkati dağılmamış oluyor.

128 ve 256 GB olarak iki farklı hafıza kapasitesine sahip FlexPai’ın satış fiyatı ise 128 GB model için 1.318 dolar, 256 GB model için ise 1.469 dolar olarak açıklandı.

Siz FlexPai’ı nasıl buldunuz?

Görsel: royole.com

Related posts

Kanada, İntiharla Mücadelede Yapay Zekayı Kullanacak

Zehra Öney

Instagram Reklam Hizmetini Tüm Markalara Açmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Google Play Store ile Uygulamaları İndirmeden Önce Denemek Mümkün Hale Geldi

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi