Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

ABD’de mTicaret Bu Yıl 115 Milyar Dolara, 2016’da 142 Milyar Dolara Ulaşacak

Akıllı cihazların gündelik yaşamımıza olan etkileri artmaya devam ediyor. Mobil cihazlar, online işlemler için bilgisayarların sahip olduğu öncelikleri yavaş yavaş azaltıyorlar. Uçak bileti almaktan otel rezervasyonu yapmaya, bankacılık işlemlerinden alışveriş yapmaya kadar pek çok işlemi telefon ya da tabletlerimizden hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Bu doğrultuda da mobil cihazların elektronik işlemlerdeki payı her geçen yıl artıyor.

Mobil ticaret de mobilin en hızlı büyüdüğü alanların başında geliyor. Araştırma şirketi Forrester’ın yayınladığı son rapor da bunu doğruluyor: Şirketin tahminlerine göre, mobil ticaret hacmi Amerika Birleşik Devletleri’nde bu yıl 115 milyar dolara, 2016’da ise 142 milyar dolara yükselecek. Şirketin raporuna göre, akıllı cihazlar online ticaretteki trafiğin 3’te 1’ini oluştururken, satışların da %11’ini oluşturuyor. Bununla birlikte Amazon ve eBay, mobil ticarette en fazla trafiği ve satışa sahip iki kurum: Bu iki kurum, mobil alışverişin %33’ünü oluşturuyor.

Rapora göre, 2020 yılına kadar akıllı telefonlar e-ticaret satışlarının %15’ini, tabletler ise %33’ünü oluşturacak. Bununla birlikte kullanıcıların akıllı cihazlarından gerçekleştirdikleri işlemlerin en fazla yoğunlaştığı üç alan bulunuyor: Bunlar, kıyafet, tüketici elektroniği ve medya.

Related posts

Super Mario Run İlk Günde Ne Kadar Kazandı?

Zehra Öney

Amerika’nın En Değerli Startup’ları

Zehra Öney

MMA Forum İstanbul İkinci Kez İstanbul’da Bugün Başlıyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi