Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Pay İspanya’da Kullanıma Sunuldu

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında LoopPay’i satın alarak kendi mobil ödeme sistemi konusundaki çalışmalarını hızlandıran ve ilk olarak Ağustos ayında Güney Kore’de kullanıma sunulan Samsung Pay, gösterdiği başarının ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulmuştu.
Mart 2016’da açıklanan resmi verilere göre, Mart 2016’ya kadar 500 milyon dolarlık işlemin yapıldığı Samsung Pay’i, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 Active ve Galaxy Note 5 sahipleri kullanabiliyor. Samsung Pay’in en önemli avantajlarından biri de, Yakın Alan İletişiminin (NFC) yanı sıra manyetik bantlar (kredi kartları) ile de uyumlu çalışabilmesi.
Avrupa kıtasında ilk olarak İspanya’da Samsung Pay’i, CaixaBank ve imaginBank müşterileri kullanabilecek. Yakın zamanda Abanca ve Banco Sabadell de Samsung Pay’e katılacağı duyuruldu.
İspanya’yı, yüksek kredi kartı penetrasyonu ve akıllı telefon kullanım oranları sebebiyle seçtiklerini açıklayan Samsung, aynı zamanda İspanyol kullanıcıların %64’ü alışverişlerinin çoğunu ya da tamamını kredi kartı ile yaptığı bilgisini de paylaştı.
Samsung Pay’in İspanya’da kullanıma sunulması, Apple Pay ve ve Android Pay’e göre daha avantajlı bir hamle oldu: Çünkü Apple Pay de Android Pay de henüz Avrupa kıtasında kullanımda değil.

Related posts

The Economist: “Artık Dünyanın En Değerli Kaynağı Petrol Değil, Veri”

Zehra Öney

Google Modüler Telefonu Project Ara’nın Çalışan Versiyonunu Tanıttı

Zehra Öney

150’den Fazla Yeni Emoji Geliyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi