Zehra Öney
Genel

ABD’de TV’yi Geçen Online Reklamlar Büyümesini Sürdürüyor

ABD’de TV’yi Geçen Online Reklamlar Büyümesini Sürdürüyor

2021’de online reklamlara 116,2 milyar dolar harcanması bekleniyor.

İnternet, hayatımıza girdiğinden bu yana pek çok şey değişti. Ülkeler arasındaki fiziksel sınırlar internet sayesinde kalktı ve bu sayede tüm yerel kültürlerden bağımsız bir “internet kültürü” oluştu. Pek çok yeni iş kolu ortaya çıktı ve pek çok teknoloji şirketi günümüzün en değerli şirketleri arasında yer almaya başladı. Öte yandan internetin bazı sektörlere olumsuz etkileri de oldu: Örneğin fiziksel gazete ve dergi satışları düşmeye başladı. Radyo dinleme oranları ise düşmeye devam ediyor. Televizyon ise çok uzun süre reklam dünyasının ilk sırasında yer alıyordu. En çok reklam yatırımı televizyona yapılıyordu ancak 2016’da ilk kez online reklamlara, en azından Amerika’da, televizyondan daha çok yatırım yapıldı.

Online reklamların Amerika’daki büyümesinin istikrarlı bir şekilde devam etmesi bekleniyor. Price Waterhouse tarafından hazırlanan ve MediaPost’ta yayınlanan rapora göre, online reklamlara 2017 yılında ABD’de 86,4 milyar dolar harcanması bekleniyor. Bu oranın TV için 71 milyar dolar olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

2021’e geldiğimizde ise yıllık ortalama %9,9 oranında büyüyen online reklamlara 116,2 milyar dolarlık bir harcama yapılması beklenirken TV reklamlarına 75,2 milyar dolar harcama yapılması bekleniyor.

Related posts

Yahoo Birkaç Servisini Daha Kapatıyor

Zehra Öney

California’daki Yerel Reklam Harcamalarının Bu Yıl 18,5 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

Zehra Öney

4 Günlük Aradan Sonra Çin’de Gmail’e Erişim Sağlandı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi