Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

ABD’deki Mobil Ödeme İşlemleri 2021 Yılında Yaklaşık 190 Milyar Dolara Ulaşacak

ABD’deki Mobil Ödeme İşlemleri 2021 Yılında Yaklaşık 190 Milyar Dolara Ulaşacak

Mobil ödeme işlemlerindeki artış devam ediyor.

Mobil ödeme işlemleri, son yıllarda teknoloji şirketlerinin yanı sıra, bankaların ve perakende mağaza ve dükkanlarının en çok önemsedikleri konuların başında geliyor. Türkiye’de çok fazla yaygın olmasa da pek çok ülkede mobil ödeme işlemleri gündelik hayatın bir parçası haline geldi. Kullanıcıların kredi kartlarını cüzdanlarından çıkarmalarına gerek kalmadan cep telefonlarındaki barkodu ya da QR kodu taratarak, parmak izi okuyucusunu kullanarak, kaydırma işlemi yaparak ya da işlemi onaylayarak gerçekleştirebildikleri mobil ödemeler büyümesini de sürdürüyor. eMarketer tarafından yayınlanan araştırmaya göre, ABD’de bu yıl mağaza/dükkan içerisinde gerçekleştirilen mobil ödeme işlemlerinin 49,29 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu oran, geçen yıla göre %78,1 oranında artış demek. 2021 yılında ise mobil ödeme işlemlerinin 189,97 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşacağı tahmin ediliyor.

Kullanıcı başına yıllık ortalama mobil ödeme tutarının ise 2017 yılında ilk kez 1000 dolar bandının yukarısına çıkması bekleniyor. Bu yıl mobil ödeme kullanıcılarının ortalama 1026 dolar harcama yapması tahmin ediliyor.

Araştırmaya göre 2017 yılında gerçekleştirilecek mobil ödeme işlemlerinin %27,5’ini 20 doların altındaki işlemler, %52,8’ini 20 dolar ila 100 dolar arasındaki işlemler ve %19,7’sini 100 doların üstündeki işlemler oluşturacak.

Related posts

Türkiye’deki Dijital ve Mobil Reklam Yatırımları %22 Oranında Arttı

Zehra Öney

5G Hazırlığında Ülkeler Ne Durumda?

Zehra Öney

Microsoft’un Yeni İki Ekrana Sahip Cihazını Göstermeye Başladığı Belirtildi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi